Získali sme krásne umiestnenia v DUATLONE

on .

duatlonV utorok 1. 10. 2024 sa na dopravnom ihrisku pri Topli v Bardejove uskutočnilo OKRESNÉ KOLO V DUATLONE. Duatlon je športová disciplína, v ktorej sa spája beh s cyklistikou. Podobná súťaž sa v danej vekovej kategórii (v rámci školského športu) v Bardejove ešte nerealizovala. Na tejto premiérovej akcii sa zúčastnili žiaci z bardejovských škôl, z Raslavíc a naša škola. Súťažilo sa v 5-tich kategóriách: 8. ročník: chlapci a dievčatá, 9. ročník: chlapci a dievčatá a štafeta. Našu školu reprezentovali deviataci: Sabina Frigová, Šimon Bača, Jakub Daňko a Ján Holub. V kategórii dievčat sa súťažilo tak, že dievčatá najprv odbehli 1 okruh, potom nasledovali 2 okruhy na bicykli a na záver nasledoval opäť 1 okruh behu. Kategória chlapcov deviateho ročníka absolvovala disciplíny v tomto poradí: beh (1 okruh) – bicykel (3 okruhy) – beh (1 okruh). Rovnaké to bolo aj v štafete, ale s tým rozdielom, že 1. žiak iba behal a 2. iba bicykloval. Okruhy boli rovnaké pre beh aj pre cyklistiku – 1 okruh meral cca 250 m.
V individuálnych disciplínach obsadila Sabina Frigová v kategórii deviatačok 3. miesto. V kategórii chlapcov deviatakov sme obsadili tieto krásne miesta: 3. miesto – Ján Holub4. miesto – Jakub Daňko5. miesto – Šimon Bača. V kráľovskej disciplíne – v štafete – sme už triumfovali, keď nás v bežeckej časti reprezentoval Jakub Daňko a v cyklistickej časti Šimon Bača. Získali sme 1. miesto.

S výkonmi žiakov sme maximálne spokojní, všetci si siahli na dno svojich síl a podali maximálne výkony. Bola to nádherná akcia, realizovaná v krásnom prostredí, za nádherného, slnečného jesenného počasia. Myslíme si, že z tejto akcie si žiaci neodniesli len vecné ceny a trofeje, ale aj krásne zážitky a veľmi cenné skúsenosti. Pri tejto príležitosti by sme sa ešte radi poďakovali pánovi Jánovi Holubovi, ktorý nám pomohol s prepravou bicyklov a počas celej súťaže nás povzbudzoval. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme za predvedené výkony.