IDEME NA HOKEJ!

on .

HC Kosice bieleJanuár je zimný mesiac, ku ktorému patria športy ako lyžovanie či hokej. Tohtoročná zima je teplejšia ako inokedy, a tak sme sa k týmto športom zatiaľ nedostali. Keď nemôžeme športovať aktívne, tak sme zvolili pasívnu formu. Žiaci našej školy už 10 rokov aktívne fandia hokejistom HC Košice, a preto nebolo čo riešiť. Ideme na hokej! V tejto sezóne Košičania nemajú dobrú formu, o čom svedčí aktuálne 5. miesto v tabuľke. My im však veríme a ideme ich povzbudiť v tomto ťažkom období. Zorganizovali sme teda 50 fanúšikov z radov žiakov a zamestnancov školy, aby sme si pozreli atraktívny hokejový zápas. V piatok 12. januára 2018 bol na programe duel HC Košice – MHK Zvolen so začiatkom o 17:30 h. Košičania začali veľmi zle a už v 2. minúte prehrávali 1 : 0. Zlepšenou hrou však zápas ešte v 1. tretine otočili, keď sa dvakrát presadil L. Nagy. Rozhodujúca bola 2. tretina, v ktorej hokejisti Košíc skórovali trikrát v rozpätí 40 sekúnd. Zvolenčania síce strelili ešte jeden gól, ale na výbornú hru Košíc nestačili a prehrali 6 : 2. Takmer 5000 divákov vytvorilo perfektnú atmosféru, ku ktorej prispel aj náš „fanclub“. Marhančania vytrvalo povzbudzovali, čo si všimol aj miestny kameraman a minimálne trikrát dal náš sektor na veľkú kocku. Žiaci odchádzali domov nadšení a s úsmevom na tvári. Trápila ich len jedna otázka: „Kedy pôjdeme na ďalší zápas?“