MDD alias športovo-zábavný deň

on .

sports day clipart mdŽiaci druhého stupňa v piatok 2. 6. 2023 konečne nechali knihy oddychovať doma a nahodili sa do športového oblečenia, pretože ich čakala oslava MDD. V areáli školy bolo pripravených 7 bodovaných stanovíšť. Triedy v rovnakom ročníku súťažili medzi sebou (napr. 5. A proti 5. B...). Svoje sily si postupne zmerali v jazde zručnosti na bicykli. Prekážkovú trať staval náš pán školník, ktorému asistovala p. uč. Brezovská. Najviac smiechu sa ozývalo z disciplíny vodný volejbal. P. uč. Dunčáková žiakom vysvetlila pravidlá a jednoduché mikroténové vrecko naplnené vodou už lietalo z jednej plachty na druhú. A občas aj voda na žiakov držiacich plachtu :) Presnú mušku si postupne všetci žiaci otestovali pri šípkach pod dozorom p. uč. Michalovovej.

Nuž, to čo vyzerala ako najjednoduchšia disciplína, nakoniec dala zabrať väčšine žiakov. Tri pokusy na hod šípky niekedy vôbec nestačili. Koordináciu celého tela a aj svojho mini tímu si žiaci vyskúšali v disciplíne p. uč. Vojteka - Skiwalker, v ktorej mali v krásnom slnečnom počasí prejsť na lyžiach istý úsek. Lavička pred vchodom do školy mala tiež svoju funkciu – úlohou žiakov bolo sadnúť si jeden za druhého na lavičku a postupne prečerpať vodu z jedného vedra do druhého pomocou pohárikov. Čas skupinám žiakov stopovala p. uč. Lazorová. Treba povedať, že niektoré triedy si to naozaj užili a prečerpávanie postupne menili na „úplne náhodné“ oblievanie. P. uč. Havirová potrápila aj preverila našich žiakov pri ochutnávke rôznych tradičných, ale i menej používaných potravín. Uhádnuť jednotlivé ingrediencie so zaviazanými očami bolo občas náročné, ale niektoré triedy to zvládli s plným bodovým ziskom. Svojou výdrž si triedy vyskúšali v udržaní sa na lane. P. uč. Roguľovú zaujímal celkový čas triedy, takže vzájomná motivácia sa neustále zvyšovala. A nakoniec nesmieme zabudnúť na telocvičňu. Tá bola v piatok tým najviac vyťaženým miestom v škole. Najprv si piataci a šiestaci zahrali vybíjanú a potom siedmaci, ôsmaci a deviataci si užili vzájomné volejbalové zápasy. Všetky zápasy ako rozhodca odpískal p. uč. Billý. Motiváciou pre všetkých žiakov bola odmena za 1. aj 2. miesto. Triedy, ktoré sa umiestnili na 1. mieste, dostali pizzu a triedy na 2. mieste zas nanuky. Užili sme si slnečný deň, vymenili triedu za čerstvý vzduch a tiež sme utužili tímového aj športového ducha. Odporúčam si pozrieť našu galériu.

Mgr. Ivana Bobáková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla