Smutný Osvienčim a nádherný Krakov

on .

auschkraVo štvrtok ráno (6. 6. 2024) sme sa mnohí zobúdzali ešte pred treťou, aby sme stihli o 3.15 h nasadnúť do autobusu od CK Tančin Travel pri škole v Marhani. Naším cieľom bolo navštíviť smutne známe miesta: Auschwitz I. a Auschwitz-Birkenau II. v mestečku Osvienčim a nádherné kráľovské mesto Krakov v Poľsku. 45 siedmakov, ôsmakov a deviatakov napriek skorému vstávaniu s radosťou a očakávaniami nastúpilo do autobusu. Pri prehliadke koncentračného tábora nálada posmutnela, na mnohých tvárach žiakov bolo badať známky dojatia a súcitu s ťažkým osudom väznených. Uvedomili sme si nezmyselnosť a krutosť vtedajšej doby a takýchto miest. Po emotívnej prehliadke sme sa presunuli do Krakova, kde nám slovensky hovoriaci sprievodca ukázal najkrajšie zákutia tohto kráľovského mesta, porozprával nám pritom nielen mnohé fakty, ale aj zaujímavé historky spojené s týmto mestom a ľuďmi v ňom kedysi i dnes žijúcimi...

Po takto namáhavom dni (krokomery nám ukazovali cca 24 000 krokov) žiaci s radosťou využili dvojhodinový oddych v centre Krakova, pričom si doplnili stav zásob jedla a pitia... a minuli peniažky na suveníry pre seba i najbližších. Hitom tentokrát boli plyšové kačičky. Dokonale unavení sme nasadli do autobusu na spiatočnú cestu. Všetci sme však boli plní zážitkov, ktoré sme navzájom zdieľali, komentovali, z každej strany posudzovali... a tak cesta ubehla veľmi rýchlo. Do Marhane sme dorazili niečo po 22.00 h. Bol to deň plný rôznych emócií, ktoré v nás budú ešte dlho doznievať. Veríme, že v budúcnosti prinesú pozitívne ovocie... Pedagogický dozor na tejto akcii: Mgr. Alena Moravcová, Ing. Mgr. Martina Roguľová, Mgr. Monika Lihániová.

Mgr. Alena Moravcová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla