Svetový deň bez mobilu aj u nás v škole

on .

no phone 2533390 960 720Prvýkrát sa Svetový deň bez mobilného telefónu konal 6. februára 2001 z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa, ktorý ako prvý napísal knihu o mobile - Tueur de portable sans mobil apparent. V tento deň by si ľudia mali uvedomiť, že mobil nám síce život uľahčuje, ale zároveň aj sťažuje, pretože zasahuje do súkromia. Mnohí ľudia „ sú na mobile" aj 24 hodín denne.

Tento deň bol aj pre našich žiakov veľkou výzvou. Ráno pred vyučovaním mali žiaci v triedach možnosť do označených krabíc odovzdať svoje mobilné telefóny a po vyučovaní si ich znova vyzdvihnúť. Niektorí váhali, no mnohí s tým nemali žiadny problém. Možno ich pri odovzdaní motivovala aj sladká odmena  .
Pre žiakov toto dopoludnie bez mobilu znamenalo možno iba nejakú zmeškanú sms-ku, zmeškaný hovor, alebo oneskorené „lajky“ na facebooku... Pre nás to však znamenalo oveľa viac: že sú solidárni a vedia podporiť dobrú vec. A kto sa dobrovoľne vzdal svojho mobilu?....
5. B - Artimová Katarína, Ištonová Štefánia, Paľová Beáta, Semanová Jozefína.
6. A - Gregová Timea, Chalúpková Zuzana, Jusko Marcel.
6. B – Džopková Vanesa, Fignárová Zuzana, Hlavinková Darina, Kačmarová Bianka, Kyjaková Annamária, Paľa Sebastián, Šoltys Patrik, Tomášková Romana Martina.
7. A – Baňasová Beatrica, Baňasová Bianka, Ivanisková Alžbeta, Kertysová Tatiana, Sokolová Katarína.
8. A – Hudák Radoslav, Janteková Klaudia, Kertysová Miriam, Waksmanský Filip.
8. B – Artimová Natália, Hudáčková Barbora, Jančuš Erik, Pavluv Filip, Sokolová Sabína.
9. A – Eštvaník Jakub, Katuščáková Katarína, Lakatová Františka, Michalov Branislav, Tomáško Martin, Vojtek Michal, Waksmanská Ema.
9. B – Bača Damián, Fričeková Aneta, Halečková Angela, Hudaček Samuel, Jarkovský Maroš, Oravec Alex, Paľová Sára, Remetová Denisa.
Veľkú pochvalu si zaslúžia aj jednotlivci a triedy 4. A a 5. A, ktorí si dobrovoľne v tento deň mobilný telefón nechali doma.

Mgr. Emília Michalovová

mobi1

mobi2

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla