Noc s Andersenom 2024

on .

anderŽiaci 2., 3., 4. a 5. ročníka sa minulý týždeň nevedeli dočkať, kedy už bude piatok. Všetci sa totiž tešili, že budú spať v škole. A nebolo to len tak! Už po tretíkrát sa Základná škola v Marhani zúčastnila celosvetového podujatia pre deti s názvom Noc s Andersenom. Piatkový podvečer bol otvorený prečítaním rozprávky Snehová kráľovná od kráľa detských rozprávok - Hansa Christiana Andersena. Vzápätí nasledovalo prvé prekvapenie večera. Pozvanie k nám do Marhane „prijal“ samotný spisovateľ Hans Christian Andersen – veď si pozrite našu bohatú fotogalériu :) . 

Počas večera sme mali niekoľko aktivít, ktoré boli úspešne zvládnuté všetkými žiakmi, a preto ich čakala odmena – obľúbená pizza. Nosnou témou Noci s Andersenom bol okrem rozprávky Snehová kráľovná aj Svetový deň vody. Ten pripadá každý rok na 22. marec. V druhom kole aktivít sme sa práve preto venovali vode. Pozreli sme si video o tom, aká je voda pre nás dôležitá, „vyrobili“ sme si dážď, prenášali kvapky vody, lovili rybičky a ani sme sa nenazdali a už prichádzala NOČNÁ HRA, v ktorej žiaci blúdili po tmavej škole s baterkami, lúštili indície, zbierali rolky a na záver ich čakal poklad – pamätné pohľadnice na noc s Andersenom. Ráno nasledovalo čítanie v knižnici, nezabudli sme ani na rozcvičku a raňajky. Po poslednej hre bingo, nasledovalo vyhodnotenie a žiaci sa s úsmevom a plní zážitkov rozutekali domov.

Mgr. Ivana Mihaľová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla