Noc v škole

on .

nvs

Aby toho nebolo v prvý februárový týždeň v škole náhodou málo, tak sme si naplánovali už dlho deťmi žiadanú „Noc v škole“. Pôvodne tam mal byť prevažne turistický krúžok. Nakoniec nás prevalcovali “ neturisti“.

Prišlo 42 žiakov, ledva sa nám podarilo porozdeľovať žinenky na spanie.
...Takže sme prišli, „ubytovali sa“, povedali sme si základné pravidlá fungovania, dali sme si chvíľku voľna na oddych, prípadne na zaplnenie prázdneho miesta v bruškách a nasledovali športové hry v telocvični.

Počas dvoch hodín sa stihli vystriedať takmer všetci a zahrať si prehadzovanú, volejbal a malý futbal. Navarili sme čajík, dali si večeru a tí, ktorí chceli, si mohli pozrieť zaujímavý film s krásnym posolstvom: Sedem životov.
Potom nasledovali večierka a usínanie... To sa ale poniektorým nedarilo takmer do rána. A keďže nemohli zaspať oni (teda hlavne ony), nedokázali to dopriať ani ostatným.
Budíček mal byť o siedmej, ale naše vtáčatká poletovali po chodbách už polhodinu predtým. Tak sme si povedali, že po rannej hygiene ich neminie poriadna rozcvička. Mnohí popritom poriadne precvičili aj rečové ústrojenstvo, lebo hundrali ostošesť.
Zatiaľ pani učiteľky a zopár šikovných dievčat nachystali raňajky: šunkové a džemové chlebíky a rožky, na pitie zas boli k dispozícii čaj, mlieko a kakao.
Športovci sa znovu rozbehli do telocvične: dali sme si vybíjanú, volejbal, „malý“ malý futbal a stolný tenis. Každý, kto mal len trošku chuť, si prišiel na svoje.
Okolo obeda sme začali baliť a upratovať. Zrazu na mnohých doľahla únava po prebdenej noci a upratovanie už nešlo tak rýchlo. Všetko sa ale podarilo dať do pôvodného stavu a okolo 14.00 h odchádzali poslední žiaci, ktorí by pokojne zostali aj ďalšiu noc, keby mohli.
Vydarená, hoci trochu náročná akcia... Ale mali sme čas všetko dospať, veď sme mali práve polročné prázdniny...

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla