Školský výlet: Hanušovce nad Topľou – Pavlovce

on .

mapa archeopark 2 900pxPrejsť asi 30 000 rokov v čase... Dá sa to? Áno. Dá... Zistili sme to vo štvrtok 29. júna na návšteve Archeoparku v Hanušovciach nad Topľou... Videli sme, ako si ľudia budovali svoje domovy, ako sa starali o svoju obživu, ako sa bránili pred nepriateľom... Vyskúšali sme si váhu meča, panciere, štíty, hrnčiarsky kruh... Naučili sme sa strieľať šípmi z luku, utkali sme si náramky priateľstva, vyrobili z drôtov prstienky a mnoho ďalšieho.

 Tiež vidieť figuríny v životnej veľkosti v rôznych životných situáciách bolo veľmi pútavé a názorné. Navštívili sme len časť kaštieľa (momentálne je totiž v rekonštrukcii), ale aj to stálo za to... Po týchto aktivitách sme sa presunuli do krásnej čistej prírody v Pavlovciach, kde sme si na Ranči Breziny oddýchli, zajadzili na koníkovi a obdivovali život na farme... Nakoniec sme sa po výbornej zmrzline v Giraltovciach šťastní vrátili späť domov.

Mgr. Renáta Vašková

zábery z výletu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla