Poruchy príjmu potravy

on .

anorPorucha príjmu potravy nie je len odmietanie jedla z dôvodu chudnutia alebo pubertálny rozmar, ktorý sa objaví zo dňa na deň. Ide o vážne a potenciálne život ohrozujúce psychické ochorenia: anorexiu, bulímiu, záchvatové prejedanie sa. Na túto vážnu tému sa s našimi žiakmi 7. a 8. ročníka rozprávala v piatok 23. februára 2024 Mgr. Jana Müllerová z RÚVZ v Bardejove. Spolu diskutovali o príčinách, prejavoch, ale aj o možnostiach liečby týchto porúch. Veľkým zdravotným problémom mnohých mladých ľudí je v súčasnosti obezita. V tejto súvislosti sa preto počas prednášky venovali aj základom zdravého stravovania. Naučili sa tiež, ako si zmerať BMI (index telesnej hmotnosti). Základom všetkého je však duševná pohoda človeka, ku ktorej prispievame všetci. Buďme teda k sebe milí, empatickí a tolerantní, tak totiž môžeme docieliť, aby svet okolo nás bol zdravší a krajší.

Mgr. Emília Michalovová

zábery z besedy

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla