Naši hrdinovia internetu

on .

hiV posledný novembrový deň sa učitelia našej školy pokúsili o to, aby sa naši žiaci stali „Hrdinami internetu“. Zabudli sme na klasický rozvrh hodín a triedy sa stali stanovišťami so zaujímavými názvami a programom. Na každom z nich sme sa venovali inej problematike, no všetky mali jeden cieľ: Vybaviť našich žiakov schopnosťami a znalosťami potrebnými na bezpečnú a zodpovednú interakciu s digitálnym svetom.

Žiaci mali prístup k sérii piatich workshopov:

Zdieľaj s rozumom,
Nenaleť fejkom,
Chráň si svoje tajomstvá,
Láskavosť je cool,
Ak máš pochybnosti, poraď sa.

Tieto stanovištia pokrývali témy ako kybernetická bezpečnosť, digitálna stopa, ochrana osobných údajov a etika v online svete. Ak si chcete pozrieť alebo zaspomínať, o čom to všetko bolo, neváhajte zahrať si hru Interland, ktorá je zhrnutím jednotlivých stanovíšť https://www.hrdinoviainternetu.org/interland. Uvedomujeme si, že s nástupom moderných technológií a internetu je nevyhnutné, aby sme našich žiakov informovali a viedli k správnemu využívaniu online zdrojov. Urobili sme všetko pre to, aby aj tieto aktivity prispeli k rozvoju ich digitálnych zručností a zároveň ich informovali o potenciálnych rizikách na internete. Nezabúdajme však,
že ďalším dôležitým krokom pre kybernetickú bezpečnosť je aktívna účasť rodičov a podpordomáceho prostredia, kde sa budú žiaci učiť a praktizovať bezpečné správanie na internete.
Veríme, že programom „Hrdinovia internetu“ sme pomohli našim žiakom rozvíjať kritické myslenie, empatiu a digitálne kompetencie, aby sa stali informovanými a zodpovednými občanmi online sveta.

Mgr. Gabriela Havirová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla