Fašiangové šišky

on .

krepleFašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Sú symbolom veselosti, zábavy, hodovania a pitia.
O pekných zvykoch a tradíciách tohto obdobia, napr. o „Pochovávaní basy“, sa v stredu 24. januára s deťmi v školskom klube rozprávala p. vychovávateľka Eva Horáková. Keď je basa pochovaná, môže začať pôst. Obdobie veľkonočného pôstu začína dňom, ktorý poznáme pod názvom Popolcová streda alebo Škaredá streda.

Aby však nezostalo iba pri slovách, ešte predtým spolu s niektorými žiakmi p. vychovávateľka v školskej kuchynke napiekla vynikajúce šišky, ktoré sú typickým pokrmom tohto obdobia. A bola to veru riadna hostina! Deti si ich mali možnosť vychutnať s vynikajúcim domácim čučoriedkovým i jahodovým džemom a senzačnou bielkovou penou. Ale čo išlo najviac „na dračku“? ...no predsa čokoláda :).
Niet sa čo čudovať, že po takejto skvelej hostine sa deťom ani nechcelo sadať k domácim úlohám...

Mgr. Emília Michalovová

f1

f2

f3

f4

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla