Spoznali sme hroznú minulosť Osvienčimu aj nádheru dnešného Krakova

on .

1f41e19882223217844da23b7653a7429ee32d56Vo štvrtok 3. mája a v stredu 9. mája sme absolvovali poznávacie zájazdy prostredníctvom bardejovskej CK Tančin do susedného Poľska. Naši žiaci, zamestnanci i priatelia školy tak mohli na vlastné oči vidieť koncentračný tábor z druhej svetovej vojny v mestečku Osvienčim. Všetky skupiny sprevádzali slovensky hovoriace sprievodkyne. Ich výklad bol zaujímavý, obrazný a precítený. Asi všetci, ktorí sme tam boli, sme odchádzali s myšlienkou, že také hrôzy by sa už nikdy nemali stať. A ak to bude v našich silách, ani len zárodky podobných udalostí nesmieme dopustiť. 

Popoludní sme navštívili nádherný Krakov. Mali sme pocit, akoby sa na chvíľku zastavil čas a zhon nášho každodenného života bol kdesi ďaleko. Naša známa, milo vtipná poľská sprievodkyňa Martuška, ktorú sme si pamätali z výletu vo Vieličke pred dvomi rokmi, nám ukázala najznámejšie pamiatky a stihla nám porozprávať množstvo faktov i historiek o svojom rodnom meste.
Cestou späť sme si v autobuse pozreli film ocenený tromi Oscarmi, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti, „Život je krásny“. Keď ho kolegovia zapli, mala som pocit, že asi práve vôbec nemám silu na to, aby som pozerala film tohto druhu: s tematikou vojny, presnejšie koncentračného tábora... Ale nakoniec to bol pre mňa ďalší silný zážitok. Spracovanie tohto filmu je veľmi jemné, plné lásky, bláznivých nápadov a humoru v nesmierne ťažkých životných situáciách. Keď ste ešte tento film nevideli, pozrite si ho, neoľutujete.
Na záver treba azda už len dodať, že sme sa všetci svorne zhodli na tom, že sa už teraz tešíme na ďalší hodnotný poznávací zájazd... :)

Ing. Monika Vojteková

fotogaléria 1
fotogaléria 2

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla