Červené stužky

on .

stuzkaRED1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane. Svojimi aktivitami sa do dvanásteho ročníka kampane zapojili aj žiaci našej školy. Počas októbra a novembra sa prostredníctvom prednášky oboznámili s problémami dnešnej doby, aj s tým, ako zaujať správny postoj k svojmu životu a zdraviu i životu a zdraviu druhých ľudí. Súčasťou prednášky bolo aj sledovanie filmu Anjeli, ktorý hovorí o službe chorým na AIDS a poukazuje na nebezpečenstvo AIDS pre Afriku a súčasný svet.

Na základe týchto poznatkov neskôr traja žiaci našej školy: Vaneska Moravcová z 8. A, Matej Sabol zo 7. A a Jozef Kočiš zo 7. A, nakreslili „Logo pre Červené stužky,“ čo bolo témou výtvarnej súťaže tejto kampane.
V stredu popoludní 14. novembra sa v telocvični uskutočnil futbalový turnaj žiakov 2. stupňa:

v kategórii mladších žiakov súťažili žiaci 5. a 6. ročníka, umiestnili sa takto:

1. miesto 6. B,
2. miesto 6. A,
3. miesto 5. B,

v kategórii starších žiakov súťažili žiaci 7. a 9. ročníka s týmto poradím:

1. miesto 9. A,
2. miesto 7. B,
3. miesto 7. A.

Za organizáciu tejto aktivity s názvom „Športom pre Červené stužky“ patrí poďakovanie p. u. PaedDr. Gabrielovi Billému a p. u. Mgr. Pavlovi Minčákovi. Pre nás sú víťazmi všetci, ktorí prejavili ZÁUJEM a SOLIDARITU, NÁDEJ a PODPORU, pretože toto sú posolstvá Červenej stužky.

Mgr. Emília Michalovová

cs

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla