Hviezdoslavov Kubín – školské kolo na 2. stupni

on .

hviezdoslav 429189pg12. marca 2018 bolo pondelkové popoludnie v našej školskej knižnici naplnené krásnymi chvíľami strávenými pri umeleckom prednese. Naši žiaci znovu ukázali, že literatúra a umelecké texty sú blízke aj dnešnej mladej generácii. Ich výkony boli ukážkou precítenosti a pochopenia jednotlivých ukážok, či už poézie alebo prózy a sú o to cennejšie, že súťažiaci museli prekonať trému a mnohokrát (tí hanblivejší) aj sami seba. Spolu v dvoch kategóriách súťažilo 27 súťažiacich. Kvalitu umeleckého prednesu hodnotila trojčlenná porota v zložení:
Ing. Monika Vojteková, Mgr. Martina Bakalárová, Mgr. Adriana Katuščáková.
A takto to celé dopadlo:

II. kategória (5. – 6. ročník)
POÉZIA PRÓZA
1. Ela Sirotová (5. A) 1. Aneta Brehuvová (6. A)
2. Bibiana Horvatová (5. A) 2. Karin Šoltésová (5. A)
3. Zuzana Chalupková (6. A) 3. Klaudia Šoltýsová (6. A),
    Nikola Pavlusová (6. A)

 

III. kategória (7. – 9. ročník)
POÉZIA
1. neudelené
2. Lea Strončeková (7. A), Paulína Hlavinková (8. A)
3. Martina Knišová (7. A), Emma Zbrehová (7. A)
*Poznámka: Nikto zo súťažiacich III. kategórie neprednášal prózu.

Do okresného kola v Bardejove postúpili žiačky Ela Sirotová a Aneta Brehuvová. Dievčatám držíme prsty a všetkým súťažiacim ďakujeme za ich účasť a kvalitný umelecký zážitok. Ich odmenou budú vecné ceny v podobe kvalitnej knihy.

Mgr. Adriana Katuščáková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla