Zatmenie Slnka

on .

zatmenieV utorok 25. 10. 2022 sme počas šiestej vyučovacej hodiny pozorovali čiastočné zatmenie Slnka. Toto vesmírne divadlo nastáva vtedy, keď sa Slnko, Mesiac a Zem dostanú na jednu priamku. Hoci (alebo aj vďaka tomu, že) obloha bola zamračená, „odhryznuté Slnko“ sme mohli sledovať voľným okom aj z budovy našej školy. Z tohto zaujímavého astronomického úkazu boli uchvátení nielen učitelia v zborovni, ale aj žiaci, ktorí sledovali zatmenie pred vchodom do školy. Pán učiteľ Vojtek mal pripravené sklíčka, vďaka ktorým žiaci mohli sledovať zatmenie ešte detailnejšie. Ďakujeme pani učiteľke Moravcovej za pripomenutie tohto úkazu, pretože bude najbližšie viditeľný na našom území až v roku 2025.

Mgr. Ivana Bobáková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla