Digitálny detox

on .

detoxJe všeobecne známe, že žijeme v neskutočne rýchlej a uponáhľanej dobe. Ako sa s tým vysporiadať? Prvú prednášku o zdravej výžive v rámci projektu Karpatskej nadácie: Zdravie v digitálnom veku sme absolvovali v marci. A vo štvrtok 18. apríla 2024 sme pre žiakov 6. až 9. ročníka pripravili ďalšiu prednášku so zaujímavým názvom „Digitálny detox“. Keďže nás bolo pomerne dosť, využili sme priestory miestneho kaštieľa a prednášku sme zrealizovali práve tam. Prednášajúcim bol Ing. Miroslav Iľko, majiteľ reklamnej agentúry v Prešove, ktorý nás šokoval tým, že v dnešnom svete nepoužíva ani smartfón, ani žiadne „applewatch“. Sám nám povedal, že títo dnešní pomocníci ho už príliš vyrušovali, vrátil sa preto spať ku klasickému mobilu s klávesnicou a k ručičkovým hodinkám. Jeho prednáška bola zameraná na informácie ohľadom správneho používania mobilu, radil nám tiež, ako sa vyhnúť závislosti.

Veď aj podľa rýchleho orientačného testu sme sa dozvedeli, že väčšina z nás trávi na mobile podstatnú časť dňa. Highlightom prednášky bola aj ponuka na ochutnanie „stravy budúcnosti“, ako sú cvrčky a červíky. Žiaci si túto ponuku nenechali ujsť. Doterajšie činnosti, ktoré sme absolvovali v rámci projektu Zdravie v digitálnom veku, boli prípravou a motiváciou na jeho ďalšie časti, ktorými sú: tzv. OBVYKLÝ a tzv. AKTÍVNY týždeň, ale o nich zas neskôr...

Mgr. Ivana Mihaľová

IMG 1779

IMG 1780

IMG 1781

IMG 1782

IMG 1783

IMG 1784

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla