Viedeň 2014

on .

Vieden city

V adventných dňoch, 12. a 13. decembra 2014, sa pedagógovia našej školy zúčastnili poznávacieho zájazdu do Viedne. Ich prvou zastávkou bolo naše hlavné mesto - Bratislava. Kultúrnymi a historickými pamiatkami ich sprevádzal certifikovaný sprievodca cestovnej kancelárie Rebeka. Po obhliadke mesta sa presunuli na vianočné trhy, kde si mohli pochutnať na tradičných vianočných dobrotách a nakúpiť výrobky od slovenských remeselníkov. Na druhý deň navštívili historicky krásnu Viedeň a vychutnali si atmosféru celosvetovo známych viedenských vianočných trhov. Ich poslednou zastávkou bol zámok Schönbrunn.
Jagavé svetlá vianočného stromčeka na pozadí tohto barokového zámku vytvárali dokonalé kulisy pre romantickú adventnú dedinku. Vianočnú náladu navodzovali maškrty pre dušu a telo spolu s výrobkami rakúskych umeleckých remeselníkov. Čestné nádvorie zámku Schönbrunn rozvoniavalo medovníkmi, punčom a pečenými gaštanmi. Najemotívnejší zážitok pre pedagógov bola prechádzka miestnosťami letného sídla Habsburgovcov. Popri obdivovaní všetkej tej krásy sa dozvedeli množstvo zaujímavostí z každodenného života cisárovnej Márie Terézie, jej manžela Františka Lotrinského, ich šestnástich detí a najznámejšieho cisárskeho páru Sissi a Františka Jozefa.

zábery zo zájazdu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla