Nečakali sme to alebo Ako raz zasa motyka vystrelila...

on .

fll10. januára 2017 o šiestej hodine ráno vyrazila z Marhane malá výprava v tomto zložení: 6 nevyspatých chlapcov, dvaja dospelí, tri veľké kartónové krabice.  Cieľom ich cesty boli Košice, presnejšie košický Kulturpark.
Prečo taký záujem o kultúru o šiestej ráno? V košickom Kulturparku sa práve 10. januára konalo regionálne kolo súťaže First Lego League – súťaže v stavbe a programovaní robotov z Lega. A práve tam chceli chlapci ukázať, s čím sa trápili počas posledných 3 mesiacov.
Cesta rýchlo ubehla a výpravu privítali nádherné priestory Kulturparku. Po úvodných ceremóniách a prvotnej dávke stresu začali jednotlivé disciplíny. Celá súťaž pozostávala zo 4 kategórií: RobotDesign, Tímová práca, Výskumný projekt, RobotGame. Náš tím sa ako prvý predstavil v súťaži RobotDesign, kde sa hodnotila vizuálna stránka robotov a náročnosť programu ovládajúceho robota. Prežili to... Aj robot.   

Druhou disciplínou bola prezentácia  vlastného výskumného projektu. Chlapci, teraz už ako výskumníci v bielych plášťoch, prezentovali pred „dotieravou“ odbornou komisiou svoj projekt – automatickú klapku na zber dažďovej vody. Počínali si veľmi dobre – v konkurencii 19 tímov sa dostali do prvej trojky. Ale o tom ešte vtedy nevedeli...
Ďalším krokom bola tretia disciplína – Tímová práca. Tu mali ukázať, ako si vedia poradiť s dopredu neznámou úlohou, a predviesť, že dokážu naozaj pracovať ako jeden tím. Dokázali to za pár sekúnd a  pripísali si za to nie pár bodov.
Popoludní odštartovala tá najočakávanejšia časť súťaže – zápolenia robotov RobotGame. Pred každým tímom stáli tri súťažné pokusy, medzi ktorými boli asi hodinové pauzy. Chlapci hneď v prvej jazde predviedli najlepší výkon. Bodové hodnotenie tejto disciplíny ich katapultovalo na 2. miesto, pred tretím tímom mali pohodlný náskok asi päťdesiatich bodov.
Počas prestávky stihli poskytnúť rozhovor pre RTVS, záujem košickej televízie museli odmietnuť pre zaneprázdnenie J. Ešte na dovysvetlenie – prvé miesto obsadil tím, ktorý v minuloročnom ročníku obsadil 2. miesto v stredoeurópskom finále, úspešne súťažil v Japonsku, USA atď.
Po ukončení tretieho kola RobotGame nasledovalo štvrťfinále tejto kategórie, kde postúpilo 8 najlepších tímov. Naši boli medzi nimi. Ba dokonca sa ocitli aj v semifinále. A prešli ním úspešne.
Vo finále pri súťažnom stole narazili na tím spomínaný o pár riadkov vyššie. Tu im už sily nestačili – a tak obsadili v kategórii RobotGame úžasné druhé miesto. To sa ešte počas posledných jázd z úst moderátora dozvedeli, že sa ich výskumný projekt dostal do prvej trojky, a teda budú na záver súťaže prezentovať svoj projekt pred všetkými súťažiacimi a ostatným publikom. Aj to zvládli. Potom už nasledoval konečný sumár a oceňovanie tímov. V tej chvíli sa už motyka chystala k výstrelu. Náš tím čakal na svoj výsledok veľmi dlho. Ale bolo to príjemné čakanie. Meno svojho tímu začuli až pri vyhlasovaní celkového DRUHÉHO miesta v regionálnom kole FLL 2017/2018.               
Áno, vidíte dobre – v konkurencii 19 tímov – zväčša tímov z gymnázií a mestských škôl - obsadili celkové druhé miesto a okrem vecných cien získali postup  na semifinálový turnaj, ktorý sa uskutoční v poľskom meste Lodž. Veríme, že tam čo najviac „znepríjemnia“ súťaženie ostatným tímom z Poľska, Maďarska, Česka a Slovenska.

A o kom to bola vlastne reč?  Náš skvelý tím – M-TEAM tvorili:

Michal Vojtek, hlavný Lego – programátor

Samo Hudaček, vedúci oddelenia pre styk s verejnosťou

Martin Prusák, technická realizácia výskumného projektu

Peter Krupa, Filip Waksmanský, Jakub Voľanský – kockoskladači, kockohľadači

Mgr. Ján Polča, tréner, nervózny chodbový prešľapovač

Mgr. Imrich Šoltýs,  doprava + mentálna podpora

Celému tímu patrí veľká vďaka a Szczęśliwej podróży (šťastnú cestu) na súťaž v Poľsku.    

Mgr. Ján Polča

zábery zo súťaže

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla