Plavecký výcvik 2023

on .

plavec23Plavecký výcvik šiestakov sa v minulom školskom roku pre nedostatok miesta a času na plavárni v Bardejove nemohol uskutočniť. No nechceli sme, aby boli žiaci o tento výcvik ukrátení, a preto sme si ho už na konci minulého školského roka radšej zarezervovali hneď na september.
Na výcvik sa prihlásilo 16 žiakov, teraz sú to už siedmaci. A my sme ich spolu s pani asistentkou Jankou Antolíkovou sprevádzali celý týždeň na plaváreň a späť, ktorá je v ZŠ na Vinbargu v Bardejove. V pondelok boli žiaci mierne vystrašení z toho, čo sa bude diať, ako vyzerá plaváreň, aká bude cesta autobusom... a podobne. No všetky tieto otázky sa samy postupne zodpovedali.

Každé ráno nás po ceste zo stanice k ZŠ na Vinbargu čakala vyhriata plaváreň, obrovský bazén a úžasné pani inštruktorky. Žiaci boli hneď v prvý deň rozdelení do dvoch skupín: na zdatnejších a menej zdatných plavcov. Pani inštruktorky boli nesmierne milé, hneď si získali dôveru a pozornosť našich žiakov. A tí ich na slovo poslúchali. Keďže všetky deti vedeli ako-tak plávať, celý týždeň sa niesol v znamení zdokonaľovania a učenia sa nových plaveckých techník. Bazén bol v porovnaní s výškou detí pomerne hlboký, preto žiaci, ktorí boli v skupine menej zdatných plavcov, využívali na plávanie aj rôzne pomôcky, napríklad plávacie dosky, „špagetky“ a podobne. Najviac sa deťom páčili plutvy, pretože im trocha odľahčili prácu s nohami a pri plávaní pomocou nich nadobudli väčšiu rýchlosť.
S pani asistentkou Jankou sme boli na našich žiakov hrdé, pretože boli disciplinovaní, poslúchali nielen nás, ale aj pani inštruktorky, správali sa slušne. Čas v bazéne si naplno vychutnávali. Inštruktorky žiakom každý deň okrem zdokonaľovania sa v plaveckých štýloch dopriali aj čas na voľné plávanie, čas na skoky do vody či hru vodné pólo. Myslíme, že skoky do vody boli určite tou najlepšou voľnou aktivitou po plávaní.
Celý týždeň ubehol veľmi rýchlo, žiaci sa dosýta vykúpali, utužili vzťahy medzi sebou a okrem nových plaveckých schopností získali aj množstvo zážitkov. V posledný deň pani inštruktorky ocenili každého žiaka diplomom a „nevyhli“ sme sa ani spoločnému foteniu????. Myslíme si, že to bol perfektný týždeň, ktorý si žiaci naozaj užili.

Mgr. Natália Dunčáková

zábery z plaveckého výcviku

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla