Predvianočný čas v našich triedach

on .

stromcekPred vianočnými sviatkami sme prežili nádherné obdobie aj v triedach. Začalo to nápaditými adventnými kalendármi, v ktorých na žiakov čakali prekvapenia. Niektoré potajomky nachystali triedni učitelia pre svojich zverencov, pri iných zas pomáhali aj samotní žiaci... A potom si už deň po dni otvárali ďalšie a ďalšie okienka a tešili sa z drobností či sladkostí. Okrem toho počas celého decembra bolo v triedach popoludní rušnejšie ako zvyčajne. Vo veľkom sa totiž všade chystala vianočná výzdoba. Mnohí sa veľmi snažili, aby ich trieda bola čo najkrajšia...

Pri zdobení si navarili čajík, zapli rozprávku, pekné pesničky alebo upiekli medovníčky. V niektorých triedach si zas zaviedli tradíciu, že si navzájom chystajú malé darčeky.
Tešíme sa, že mnohí žiaci zažili intenzívnu prípravu na Vianoce aj v škole. Viac sa zblížili a zažili veľa milých a humorných chvíľ (viď. fotogaléria).

Ing. Monika Vojteková

A čo nám k tomu napísala Kristínka Brejová zo 7. A triedy?

Vo vianočnom období je zvykom zdobiť naše domovy. Aj my sme sa rozhodli spríjemniť si vianočnú atmosféru v triede peknou výzdobou. A tak sme sa spolu s triednou stretávali každý piatok v triede, urobili sme si čajík, zapli rozprávku a pustili sa do vyrábania.
Typickou výzdobou Vianoc je stromček. My sme sa ho rozhodli urobiť netradične. Vyrobili sme ho pomocou knižiek, ktoré sme priniesli a obalili do baliaceho papiera. Potom sme ich pekne poukladali, pridali svetielka, kvetinky a samozrejme hviezdu.
Ďalšími typickými vianočnými dekoráciami sú adventné vence. Rozhodli sme sa, že tento rok vyrobíme čečinový veniec s červenými ozdobami. Keď sme ho dokončili, uvedomili sme si, že nám ostalo zopár ozdôb a vetvičiek. Tak sme si vytvorili mini stromček.
Tiež sme povystrihovali snehové vločky a ozdobili nimi triedu. Na kľučky okien sme zas priviazali origami vločky a ďalšie sme poukladali na parapety. Naša pani učiteľka nám vyrobila krásnych škriatkov a vianočný stromček z fotografií z našich školských akcií. Pomohla nám tiež poukladať adventný kalendár, do ktorého každý priniesol vlastnoručne vyrobený darček.
Takže takto sme vyzdobili našu triedu... a oplatilo sa. Nakoniec sme vyhrali 1. mieste v súťaži o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy. :)

Kristína Brejová, 7. A

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla