Naša "Bezdotyková postrehová hra" na Festivale štyroch živlov 2024 v Bratislave získala 2. miesto

on .

f4z farebneV dňoch 13. a 14. júna 2024 sa v Bratislave konalo celoštátne finále 7. ročníka Festivalu štyroch živlov AMAVET. Je to vedecko-technická súťažná prehliadka vedátorských projektov určená pre žiakov základných škôl. V Zážitkovom centre vedy AURELIUM sa stretli finalisti 42 projektov, ktoré zo všetkých ďalších prihlásených projektov vybrala hodnotiaca komisia na základe vopred určených kritérií. Náš Amavet klub 655 pri Základnej škole v Marhani aktívne zastupovali Tobiáš Jakab (8. A) a Matiáš Hudáček (7. B) s projektom Bezdotyková postrehová hra. Tento projekt tvorili na technickom krúžku AMAVET počas pondelkových popoludní niekoľko mesiacov pod vedením PaedDr. Miroslava Vojteka. A predstavte si, dostali sa medzi spomínaných 42 najlepších projektov. Postúpili teda do finále súťažnej prehliadky. Tá sa konala 14. júna 2024 v našom hlavnom meste. Do Bratislavy sa však už cestovalo deň predtým. Po príchode do Bratislavy vo štvrtok 13. júna totiž pripravil AMAVET pre účastníkov celoštátneho finále zaujímavé popoludnie: prehliadku Bratislavy turistickým vláčikom Prešporáčikom spojenú s návštevou Bratislavského hradu.

 Večer sa naša výprava venovala posledným prípravám na obhajobu projektu. V piatok zrána to v Zážitkovom centre Aurélium vyzeralo ako v úli. Všetky tímy začali s inštaláciou svojich posterov a projektov na obhajobu pred jednotlivými porotcami. A potom už obhajovali, vysvetľovali a predvádzali svoje projekty postupne pred členmi odbornej celoslovenskej poroty, ktorí po jednom všetky tímy navštevovali, veľa sa a skúmali kvalitu jednotlivých projektov. Bolo to náročné, naši chlapci však porotu presvedčili... V ťažkej konkurencii zaujímavých projektov získali 2. miesto v celkovom hodnotení. Je to nádherný úspech. Veľmi sa tešíme, ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa ďalších vedátorských úspechov.

Ing. Monika Vojteková

zábery z podujatia

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla