Naša „kúpeľná“ škola v prírode

on .

skolavprirodeTretiaci a štvrtáci sa vybrali v pondelok 15. mája 2023 na týždňový pobyt v škole v prírode v Bardejovských Kúpeľoch. A bol to naozaj kúpeľný pobyt. Naša výprava bola ubytovaná v detskej liečebni Valentína, súčasťou každodenného programu boli totiž liečebné procedúry: inhalácia v soľnej jaskyni, fínska sauna, inhalácia prameňa Hercules, cvičenie na fit loptách, vírivka Whirlpool, minerálny kúpeľ ... A okrem toho každý deň mala celá výprava aj vstup do bazénového sveta vo Wellness SPA OZÓN v kúpeľnom komplexe OZÓN. Deti si teda oddýchli a zregenerovali svoje telá. No stihli sa dozvedieť aj nové informácie o vzniku kúpeľov, o liečivých prameňoch, ich účinkoch, o histórii tohto kúpeľného mestečka aj o pobyte rakúskej cisárovnej Alžbety Bavorskej , ktorú všetci poznáme ako Sisi.

Navštívili aj Múzeum ľudovej architektúry – skanzen – a Vilu Rákoci, sú to súčasti Šarišského múzea. Každý deň bol tak nabitý činnosťami, zaujímavými aktivitami a zážitkami, že nakoniec vôbec neprekážalo daždivé počasie. Veľmi sa tešíme, že sme mohli našim žiakom sprostredkovať túto akciu. Možno mnohí z nás dospelých ešte nezažili takýto relaxačný týždeň: plný kúpeľných procedúr a zaujímavých náučných aktivít v lone čistej prírody našich Bardejovských kúpeľov. Treba pochváliť aj ďalšie stránky tejto akcie:
- nikto nehladoval: strava bola totiž šesťkrát za deň,
- personál bol nesmierne milý a pozorný,
- všetky procedúry prebiehali pod lekárskym dozorom zodpovednej pani doktorky: MUDr. Zuzany Pavlišinovej,
- ničoho sme sa nebáli, lebo naši žiaci mali 24-hodinovú lekársku (a sesterskú) starostlivosť...
Zo srdca tiež ďakujeme za sponzorský darček firme Giraltovce na pare, ktorá nás v stredu prekvapila dovozom pizze pre celú našu výpravu... Bola výborná...

Mgr. Gabriela Brejová

zábery zo školy v prírode

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla