Filmová a rozprávková hudba v podaní našej ZUŠ

on .

fmusicV piatok 17. júna mali naši ZUŠ-kári veľký deň: neučili sa síce v škole, ale trémy si užili určite viac ako na vyučovaní. Mali totiž tri vystúpenia, na ktorých sa všetci vystriedali. Mnohí účinkovali najmenej v dvoch a niektorí aj vo všetkých troch vystúpeniach. Prezentovali pred svojimi spolužiakmi, vyučujúcimi i pred širokou verejnosťou, čo sa naučili na vyučovacích hodinách základnej umeleckej školy. A nebolo to ľahké.

Celý koncert sa niesol v duchu svojho názvu: Filmová a rozprávková hudba. A tak sme sa mohli započúvať do známych melódií v prevedení našich žiakov na gitare, klavíri či akordeóne.
Tieto skladby boli oživené ľudovými piesňami v podaní nášho zboru, ktorý rozveselil divákov už pri prvom pohľade svojou vynovenou vizážou: máme na mysli nové sukničky, tričká a čelenky. Ďakujeme, milí naši kolegovia, že ste nám pomohli pri jej vymýšľaní i realizácii: od zakúpenia, cez šitie, cez prácu s tavnou pištoľou či pranie a žehlenie...
A nakoniec vystúpila naša novučká kapela, ktorá svoju premiéru zvládla tak, že sa naozaj nemusí hanbiť. Dočkala sa nadšených ovácií a treba povedať, že to bolo zaslúžené. Tešíme sa, že sa nám podarilo zakúpiť bicie a dať dokopy vydarenú zostavu zuškárov, ktorí sú hudbou nadšení a ochotní cvičiť. Bolo to super, tešíme sa na budúce vystúpenia.
Okrem toho vstup do kinosály bol lemovaný paravánmi s výtvarnými prácami, ktoré tam nainštalovala p. uč. zodpovedná za výtvarný odbor.
Zo srdca ďakujeme všetkým zuškárskym vyučujúcim, ktorí pre nás túto akciu pripravili: Mgr. Janke Pastirčákovej, DiS. art. (klavír, spev, zborový spev), Bc. Jakubovi Lechmanovi (gitara, elektrická gitara), Mgr. Lukášovi Jackovi (klavír, akordeón) a Lucii Kanášovej (výtvarný odbor). Vďaka tiež za vydarenú projekciu na plátne na javisku, ktorej autorkou bola Mgr. Janka Pastirčáková, DiS. art. Mohli sme si tak prečítať názov i autora skladby, názov filmu či rozprávky, z ktorej skladba pochádza, zopár fotografií a predovšetkým meno interpreta. Ušetril sa tak čas, ktorý by bol potrebný na moderovanie.
To všetko by sa však vôbec nemohlo uskutočniť, keby sme nemali nášho šikovného pána učiteľa Mgr. Jána Polču, ktorý to všetko technicky zabezpečil. Nebyť jeho ochoty, vedomostí a práce by sme koncert ZUŠ na takejto úrovni mať nemohli. Veľmi pekne za všetko ďakujeme.
...a naozaj sa už teraz tešíme na ďalšie koncerty...

zábery z koncertu

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla