Po stopách marhanských predkov

on .

marhan erb malyViete, kedy vznikla obec Marhaň? Ako sa volala v minulosti? Viete, koľko bolo v našej obci kaštieľov? Ktoré významné osobnosti tu pôsobili? V piatok 17. marca 2023 zisťovali naši žiaci odpovede na tieto otázky na krásnej akcii pre 1. stupeň našej školy, ktorú sme nazvali: Po stopách marhanských predkov... Do rúk sme dostali mapu obce s vyznačenými stanovišťami. S nadšením sme navštívili obecný úrad, kaštieľ a hrobku rodiny Dessewffyovcov, evanjelický kostol aj rybníky... Na každom stanovišti sme museli splniť rôzne úlohy, uhádnuť odpovede na hádanky, správne odpovedať na otázky. Boli sme aj na obecnom úrade. 

Tu sme navštívili pána starostu Jozefa Kuziaka, ktorý nám ukázal svoje pracovisko, porozprával nám zaujímavosti o našej obci, ukázal nám obraz významného predstaviteľa z rodu Dessewffyovcov: Aristida Dessevffyho. Mali sme tiež možnosť vidieť tanec „Marhaňská“, potom sme si prečítali sme báseň o našej obci, v pivnici krásneho kaštieľa sme našli sladký poklad, riešili sme tajničky, kvíz, navštívili hrobku, vymaľovali erb obce, priraďovali mená k osobnostiam na okenných vitrážach v evanjelickom kostole a mnoho iného. Za splnenie všetkých úloh sme na záver dostali krásne darčeky – kľúčenku so znakom obce a sladkú odmenu. Vďaka krásnemu počasiu a dôkladnej príprave pod vedením p. vychovávateľky Horákovej sme prežili naozaj krásne dopoludnie.

žiaci 1. A a Mgr. Renáta Vašková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla