Hviezdoslavov Kubín – II. stupeň

on .

hviezdoslav 429189pgHviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v umeleckom prednese. V pondelok 27. 2. 2023 sa v našej školskej knižnici, priamo pod maľbou znázorňujúcou samotného Pavla Országha Hviezdoslava, uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tento rok sa školského kola zúčastnilo rekordne veľa žiakov. 32 žiakov druhého stupňa predviedlo svoje recitačné zručnosti v prednese poézie a dve žiačky predniesli prozaický text. Po prednese všetkých recitátorov sa odborná porota, v zložení Mgr. Adriana Katuščáková, Mgr. Martina Bakalárová a Mgr. Ivana Bobáková, poradila a nakoniec udelila nasledovné umiestenia:

 

  V kategórii žiakov 5. – 6. ročníka   V kategórii žiakov 7. – 8. ročníka
poézia:  próza:  poézia:  próza:
2. miesto
Isabella Jaržabeková (6. A)
Martin Jasenovec (6. A)
 1. miesto
Amália Ilčisková (5. B)
postup na okr. kolo
 2. miesto
Adela Hlavinková (7. A)
Simona Vargová (8. B)
 2. miesto
Kristína Brejová (7. A)
 3. miesto
Lea Jančíková (5. A) 
Matias Goč (5. B)
   3. miesto
Sabina Frigová (7. B)
Sebastián Kyjak (8. B)
 

Všetkým žiakov ďakujeme za účasť na školskom kole a Amálke držíme palce na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v marci 2023.

Mgr. Ivana Bobáková

zábery zo súťaže

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla