Znovu v Hankovciach

on .

logo mohylyTeplé májové počasie sme mohli okúsiť aj 27. mája 2024. Bol to pre nás prvý deň aktívneho týždňa II v rámci projektu Karpatskej nadácie. A tak sme sa spolu so žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka vybrali opäť na mini výlet. Po vyučovaní sme sa najprv našej školskej jedálni naobedovali, potom sme sa spojom presunuli do Hankoviec. Odtiaľ sme peši stúpali tri kilometre do mierneho kopca až ku chate ANNA. Aj keď táto trasa nie je práve najkratšia, pomerne rýchlo sme vybehli hore. Pri chate každému dobre padlo si trocha sadnúť do tieňa, osviežiť sa vodou, ba dokonca sme na osvieženie rúk a tváre využili aj vodu zo studničky, ktorá je súčasťou areálu pri chate ANNA. Potom sme ešte prešli asi 800 m po lesnej cestičke k mohylám. Pani učiteľka Alenka Moravcová žiakov oboznámila s históriou miestnych mohýl, spravili sme si spoločné foto a už aj pomerne hladní sme opäť zišli k chate. Chlapci nám pomohli spraviť oheň a mohla sa začať opekačka. Pochutnali sme si na rôznych mäsových pochúťkach, prebrali rôzne témy a niektorí využili tento voľný čas aj na zber lesných jahôd v blízkom okolí, pretože ich vôňa nejednému pošteklila čuchové bunky.

Po opekačke nás čakala cesta späť – k obecnému úradu. Keďže niektorých žiakov otlačila obuv a vonku bolo naozaj teplo, vyskúšali si kráčať cestou aj naboso. Podarilo sa nám zazrieť dokonca aj vysokú zver, pre ktorú sú lúky pri chate domovom. Záver popoludnia sme strávili so žiakmi na multifunkčnom ihrisku, tu dominovali loptové hry, hlavne futbal a volejbal. Pedagogický dozor na tejto akcii: Mgr. Moravcová, Mgr. Michalovová, Mgr. Dunčáková a M. Horvátová. Aj toto popoludnie dopadlo na výbornú. Bolo veľa smiechu, veľa radosti, veľa rozhovorov, veľa krokov, veľa spoločných chvíľ a zážitkov.
Táto akcia bola súčasťou Projektu ZDRAVIE V DIGITÁLNOM VEKU, ktorý je podporený grantovým programom Školy budúcnosti od Karpatskej nadácie a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. https://karpatskanadacia.sk

Mgr. Natália Dunčáková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla