Videli sme film Bardejov

on .

plagat

Veľmi sa tešíme, že aj naši ôsmaci a deviataci mohli v pondelok 8. apríla 2024 vidieť nový americký film Bardejov v Kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch. Tvorcovia filmu sa rozhodli umožniť Bardejovčanom vidieť tento film len dva týždne po americkej premiére, dokonca zdarma... Producentom a investorom filmu je rodák z Bardejovskej Novej Vsi Emil Fish. Chcel sprostredkovať svetu skutočné udalosti z druhej svetovej vojny, ktoré sa odohrali v Bardejove. V roku 1942 sa totiž podarilo pred prvým transportom do koncentračných táborov v poslednej chvíli zachrániť viac ako 300 židovských dievčat pod zámienkou týfusu. Aj pán Emil Fish prežil hrôzy koncentračného tábora Bergen-Belsen v Nemecku v rokoch 1944 a 1945, do ktorého sa dostal ako deväťročný chlapec, a v súčasnosti, aj keď má už 89 rokov, sa stále snaží, aby sa nezabudlo na to, čo sa stalo.

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla