Na potulkách po Košiciach a Slovenskom krase

on .

malyvyletVo štvrtok 6. júna sme sa so žiakmi našej školy vybrali na výlet do Košíc a okolia. Prvou zastávkou bola Botanická záhrada v Košiciach, v ktorej sme mali možnosť obdivovať všakovaké exotické rastliny z rôznych kútov sveta. Tento zelený raj ponúkal širokú škálu tvarov a farieb veľkých i malých rastlín. Najzaujímavejšou časťou sa pre nás stala výstava živých tropických motýľov. Boli neskutočne krásne. Smelo poletovali pomedzi nás. Najväčším zážitkom bolo, ak si takýto krásny motýľ sadol žiakom na ruku. Po prehliadke sme sa presunuli do Jasovskej jaskyne, kde nás očarila krása podzemného sveta. Obdivovali sme stalagmity, stalagnáty, „kamenné vodopády“ a vypočuli sme si príbehy o vzniku tejto jedinečnej prírodnej krásy. Okrem iného sme sa dozvedeli, že tu žije až 19 druhov netopierov. V podzemí sme spoločne prekonali viac ako 300 schodov. Toto však bola iba „rozcvička“. Chystali sme sa ešte na túru. Ďalšou zastávkou bola Zádielska tiesňava, ktorá je tiež ukrytá v Slovenskom krase.

Aj keď to nie je príliš dlhá turistická trasa, skrýva v sebe veľmi zaujímavé prírodné poklady. Dolinou preteká Blatnický potok s mnohými vodopádmi, ktorý turistom spieva počas celej cesty. Na konci túry sme sa občerstvili na chate. Na záver nášho výletu sme navštívili nákupné centrum Optima, kam sa žiaci veľmi tešili. Tu si niektorí vybili a niektorí dobili energiu. Aj keď nám naše smart náramky ukazovali viac ako 20 000 krokov, cesta domov autobusom tak vôbec nevyzerala. Žiaci boli uvravení rovnako ako na začiatku. Sme radi, že aj napriek náročnému dňu, nestratili silu a energiu a mali sa stále o čom rozprávať, pretože tento deň nám ukázal rozmanitú krásu prírody a ponúkol množstvo nezabudnuteľných okamihov.

Mgr. Gabriela Havirová

zábery z výletu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla