Beseda s lekárkou

on .

mensVo štvrtok 8. júna sme v našej škole privítali pani doktorku MUDr. Ivannu Pop-Holovei. Beseda s touto lekárkou, ktorá sa venuje gynekológii a pôrodníctvu, bola určená pre naše ôsmačky a deviatačky, aby sa mohli dozvedieť podrobnosti o období svojho dospievania priamo od odborníčky. Aj keď sme predpokladali, že o väčšine týchto záležitostí už dievčatá v tomto veku vedia a že ich majú prediskutované so svojimi mamkami, tušili sme, že prednáška lekárky spojená s besedou, pri ktorej sa budú môcť dievčatá dozvedieť všetko potrebné o tom, čo sa s ich telom práve deje, bude užitočná. 

Pani doktorka začala prednáškou týkajúcou sa zmien v pubertálnom období, podrobností o menštruačnom cykle, o poruchách cyklu, o súčasných možnostiach a spôsoboch správneho používania hygienických pomôcok, o nebezpečenstvách spojených s ich nesprávnym používaním, tiež o ochoreniach ženských pohlavných orgánov, spôsoboch predchádzania týmto ochoreniam a podobne... Po prednáške si dievčatá svoje vedomosti overili v teste. A potom už mohli diskutovať i anonymne klásť ďalšie otázky, ktoré ich trápili alebo na ktoré by rady vedeli odpovede.
Podľa reakcií našich tínedžeriek to bola naozaj zaujímavá a užitočná akcia. Tešíme sa preto, že sme im ju mohli sprostredkovať. Ďakujeme Mgr. Silvii Hornej za organizáciu tejto akcie a pani doktorke MUDr. Ivanne Pop-Holovei za perfektný, otvorený prístup a odborný výklad. 

Ing. Monika Vojteková

gynpredn

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla