Naša Noc v škole...

on .

noc v skole...bola predovšetkým o športe, spoločenských hrách, filmoch, rozhovoroch, ale aj o 60 ks pizze :) a najmä o nespaní... :) :):)
V piatok 28. apríla sme sa všetci tešili na nadchádzajúci predĺžený víkend.mNiektorých žiakov i pedagógov však ešte predtým čakala Noc v škole. Záujem o túto akciu bol obrovský. Prihlásilo sa takmer 90 žiakov 2. stupňa. ...A tak sa všetko začalo v piatok popoludní príchodom žiakov do školy medzi 16. a 17. hodinou. Triedy na strednej chodbe sa zmenili na dočasnú nocľaháreň so všetkým, čo k tomu patrí: žinenky, spacáky, oblečenie, jedlo... a veľa dobrej nálady. Po úvodných organizačných pokynoch, ktoré predniesla pani učiteľka Polčová, vedúca tejto akcie, sa žiaci mohli venovať pripravenému programu. Na strednej chodbe si mohli zahrať rôzne spoločenské hry (scrabble, monopoly, šachy, dobble či „staré, ale dobré“ – Človeče, nehnevaj sa). Niektorí boli veľmi šikovní a hravo porazili aj pani učiteľky. V triedach si milovníci filmov mohli pozrieť program podľa svojho výberu. Najväčší záujem bol však o súťaže v telocvični. Striedali sa tam mladší a starší žiaci pri hre volejbalu, vybíjanej a prehadzovanej. Hralo sa tu a súťažilo doslova celú noc. Bolo veľa nielen tých, ktorí chceli športovať, ale aj tých, ktorí povzbudzovali. O večeru sa postarala giraltovská pizzéria, ktorá pre našich žiakov upiekla a doviezla úctyhodných 60 ks pizze. Po večernej hygiene nasledovala večierka. Z tried sa však v noci ozývala vrava, smiech, niektorí si aj zaspievali. Takže o nejakom výdatnom spánku nemohlo byť ani reči...

Ráno sa na mnohých z nás už prejavil deficit spánku, preto svieža ranná rozcvička na čerstvom vzduchu mnohým spravila veľmi dobre. Na raňajky pani učiteľky žiakom nachystali chlieb a rožky so šunkou a salámou. Tí, ktorí majú radi sladké raňajky, mali zas pripravené rožky s džemom a čaj, ktorého sa počas celej akcie vypilo naozaj veľké množstvo. Potom nasledovala asi najnepríjemnejšia časť akcie – upratovanie :-). Bolo potrebné poodnášať všetky žinenky, poupratovať v triedach, poodnášať lavice a stoličky na svoje miesta, pozbierať odpadky.
Bolo toho dosť, ale spoločne sme to všetko zvládli. Napriek možno nie úplne komfortným podmienkam, ktoré takéto akcie prinášajú, boli žiaci disciplinovaní, vedeli sa podeliť, navzájom si pomôcť, podporiť sa. Aj takéto stretnutia pomáhajú pri budovaní pozitívnej klímy v škole. A k pozitívnej klíme určite prispeli aj "dozorujúce" pani učiteľky - Mgr. Janka Polčová, DiS. art., Mgr. Silvia Horná, Mgr. Janka Antolíková, Mgr. Natália Dunčáková, Adriána Brezovská a Mgr. Emília Michalovová. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu Noc v škole...

Mgr. Emília Michalovová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla