Nádherný Venček

on .

tanecniciPamätáte sa na to, keď sme v januári písali, že práve začal tanečný kurz pre našich ôsmakov a deviatakov pod vedením profesionálneho tanečného štúdia FRIMart z Prešova?
Tak si predstavte, že všetkých 10 lekcií už naši žiaci absolvovali a v sobotu 6. apríla 2019 tento tanečný kurz vyvrcholil záverečným večierkom: Venčekom. 

Priestory na túto udalosť nám ochotne zapožičal Obecný úrad v Harhaji, pretože v Marhani sa práve kultúrny dom rekonštruuje. Zo srdca ďakujeme, milý pán starosta a milí Harhajčania, za sponzorské poskytnutie Vašich priestorov. Páčil sa nám vzhľad vynovenej sály i premyslené zariadenie uľahčujúce prípravu, usporiadanie stolov i upratovanie po akciách (servírovací vozík, umývačka riadu, praktické stoly, kvalitné bielučké obrusy, pekné stoličky, príjemné sociálne zariadenia...).
Z pôvodne nahlásených 26 žiakov iba jeden tanečník to pred Venčekom vzdal: je trošku hanblivý... A v priebehu kurzu zas jeden chlapec musel podstúpiť operačný zákrok na hlasivkách, pre ktorý nemohol kurz dokončiť. Ale ako správny parťák na Venček prišiel.
Úvod večierka patril predstavovaniu tancov, ktoré sa naši mladí tanečníci stihli počas desiatich lekcií naučiť. Boli to tance: waltz, valčík, tango, chacha, jive, salsa, polka, čardáš, blues.
Rodičia, starí rodičia i ostatní hostia mohli sledovať , ako si ich ratolesti poradili s krokmi, držaním tela, rytmom... či eleganciou každého tanca. Musíme skonštatovať, že sa im darilo a prítomní mohli byť na svojich blízkych právom hrdí.
Večierok sa ďalej niesol v duchu súťaží: o Najlepšie tanečné páry a o Kráľa a Kráľovnú večera. Viete, ako to dopadlo?
Najlepšími tanečnými pármi sa stali:
Klaudia Janteková a Filip Waksmanský, Renáta Živčáková a Peter Krupa.
Kráľovné večera boli až tri: Bianka Baňasová, Miriam Kertysová a Renáta Živčáková.
Kráľom večera sa stal: Radoslav Hudák. Ten mal čo robiť. Musel vytancovať všetky tri kráľovné. Nebol však proti .
Blahoželáme.
Milí naši tanečníci, vyhrali ste vlastne všetci. Prekonali ste sami seba, svoju hanblivosť i tanečnú nevedomosť, naučili ste sa základy jednotlivých tancov a v budúcnosti sa už nemusíte báť a vyhovárať zo žiadnej akcie spojenej s tancom. Môžete sa zdokonaľovať a zdokonaľovať. Lebo:
„Tanec ňe robota, ale ket ňeznaš, ta psota...!“
Ešte raz ďakujeme tanečnému štúdiu FRIMart za výbornú spoluprácu.
Za krásne fotografie a za ochotu zo srdca ďakujeme pánu Ladislavovi Lukáčovi. Nech sa páči, pozrite si jeho zábery.

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla