Naša vianočná akadémia

on .

logoChristmasTrošku sme presúvali dátum, aby sa nám nekryl s inými akciami, trošku nám pomohli aj ďalší dobrí ľudia, ktorí zas kvôli nám presunuli termín konania svojej akcie... A tak sa naša vianočná akadémia nakoniec uskutočnila v posledný deň pred odchodom detí na vianočné prázdniny: v piatok podvečer 21. decembra 2018.

Prípravy boli náročné.

Logisticky, finančne i organizačne totiž bolo toho treba dosť zariadiť. Spomeniem aspoň zopár vecí. Napríklad: bolo treba urobiť, zabezpečiť, zariadiť...
aby bola pripravená nádherná scéna, kulisy, svetlá, ozvučenie, projekcia,
aby boli pripravené miesta na sedeni,
aby bol pripravený a dobre nacvičený program s asi 150 účinkujúcimi deťmi a asi 14 p. učiteľkami,
aby bola nachystaná aparatúra, hudobné nástroje i hudobníci,
aby boli poruke a natrénovaní pomáhať asi 20 deviataci,
aby všetky deti vydržali v piatok v škole celučký deň až do večera (malo to svoje čaro: urobili si so svojimi triednymi krásny predvianočný deň),
aby mali všetky kostýmy a rekvizity a aby mali čo jesť a piť,
aby boli v pohotovosti všetci zamestnanci a pomáhali s organizáciou a všetkými ďalšími pomocnými prácami,
aby v deň D bola nachystaná burza našich výrobkov, ktoré sme museli, samozrejme, vopred počas niekoľkých týždňov až mesiacov s deťmi vyrobiť,
aby boli napečené chutné moravské i pizza koláče (postarali sa o to naše tety kuchárky),
aby boli upečené výborné štrúdle (za tie zas ďakujeme našej sociálnej pedagogičke Mgr. Katke Petríkovej, ich rodinná pekáreň nám ich totiž nielen upiekla, ale aj darovala),
aby bol uvarený vianočný punč, káva, tiež čajík pre deti i šoférov...
A to, samozrejme, zďaleka nebolo všetko.
Napriek tomu to stálo za to. Vianočná akadémia bola naozaj krásna. S radosťou sme si prvýkrát vydýchli, keď sa telocvičňa do špiku naplnila. S radosťou sme si potom ešte zakaždým vydýchli, keď postupne zdarne ubiehali jednotlivé čísla vystúpenia, či to boli scénky, piesne, vinše, situačný humor, vystúpenie školskej kapely, našich učiteliek alebo záverečnej piesne všetkých účinkujúcich. S obdivom a hrdosťou sme hľadeli na technicky vyspelú projekciu na „javisku“, ktorú sme videli prvýkrát po generálkach konečne v plnej kráse, na svetelné efekty i na živé zábery z javiska na obrovskom plátne v pozadí. To všetko zaujímavo dotváralo atmosféru jednotlivých častí programu akadémie.
Veľmi sa tešíme, že prišlo veľa hostí, že po akadémii zostali, porozprávali sa s nami, podporili nás uznaním i kúpou či obdivovaním výrobkov na burze, ponúkli sa koláčikmi, ktoré sme nachystali, pochutnali si spolu s nami na punči.

Ďakujeme za to, že ste prišli, milí naši priatelia. Ďakujeme za všetky povzbudzujúce slová, za obdiv i uznanie. Teší nás to i zaväzuje zároveň. Verte nám, že sa budeme usilovať zo všetkých síl aj naďalej.

Ing. Monika Vojteková

Za kvalitné fotografie zo srdca ďakujeme p. Ladislavovi Lukáčovi.
Za video zas zo srdca ďakujeme p. Jánovi Hažlinskému.

 

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla