Výlet - BARDEJOV

on .

erb bj22. júna 2016 sa 46 detí 1. – 4. roč. zúčastnilo školského výletu, v ktorom mohli spoznávať krásy Bardejova. Aj keď mesto Bardejov je naším okresným mestom, mnoho detí ho možno doteraz navštívilo iba za účelom nakupovania alebo návštevy u lekára.
Prehliadku mesta sme začali u hasičov. Deti najviac zaujalo auto s výsuvným rebríkom, ktoré dokáže zachraňovať ľudí aj vo výške 40 m. Kto prekonal strach (všetci až na jedného), mohol pozorovať mesto z kostolnej veže. A stálo to za to! Niečo z histórie mesta sme si vypočuli pri prehliadke radnice. Tým pozornejším neušiel prsteň cisárovnej „Sisi“, ktorý venovala na pamiatku rímskokatolíckemu kňazovi, keď navštívila mesto Bardejov a liečila sa v Bardejovských Kúpeľoch. A práve tam, v národopisnom múzeu, deti obdivovali aj jej pohár, z ktorého pila. Mohli tiež vidieť mnohé remeslá, ktoré kedysi v Bardejove mali svoje miesto.
Dúfam, že s kúpeľnými oblátkami, vodou a rôznymi suvenírmi si deti odnášali domov aj pekné spomienky na naše okresné mesto „Bardejov“.

zábery z výletu

Mgr. Martina Hažlinská

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Jedálny lístok

Wi-fi u nás

wifiŽiakom školy je dostupné bezdrôtové internetové pripojenie. Signálom je pokrytá celá hlavná budova. Ak máte vhodný telefón, notebook alebo tablet - pripojte sa na našu sieť EDU HOST.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla