Svetový deň mlieka na školách

on .

milkV stredu 27. 9. 2017 sa aj naša škola zapojila do projektu Svetový deň mlieka na školách. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.


Žiaci sa k tejto problematike postavili veľmi zodpovedne. Na 1. stupni si obliekli biele tričká, doniesli si mliečnu desiatu a prostredníctvom rôznych aktivít si pripomenuli tento deň. Vytvorili si výstavku z obľúbených mliečnych výrobkov a súťažili v konzumácii týchto mliečnych dobrôt.
Nezaháľali ani žiaci na 2. stupni. Počas krátkej besedy ukázali, že majú o mlieku celkom slušné vedomosti. V dokumente Cesta mlieka sa oboznámili s výrobou syra a tvarohu. Žiaci si mali možnosť vyskúšať, ako sa v zbuške (v drevenej nádobe na mútenie masla) niekedy vyrábalo domáce maslo. Formou ochutnávky si mohli pochutnať na čerstvom domácom mlieku, syroch, tvarohových a bryndzových „jednohubkách“.
Na záver všetci žiaci školy dostali "mliečny darček": acidofilné mlieko s müsli (250 ml) a polotučné mlieko (250 ml).

pracovníčky projektu Škola otvorená všetkým

záber z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla