Európska noc výskumníkov

on .

nocvV posledný septembrový piatok - 29. septembra 2023 - sa naša škola pýšila účasťou na jedinečnom festivale vedy známom ako Európska noc výskumníkov. Toto podujatie je skutočným pokladom pre všetkých, ktorí sú nadšení vedeckými objavmi a chcú spoznať svet okolo seba o niečo hlbšie. V piatich mestách na Slovensku - v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade a v Košiciach - mohla široká verejnosť prísť a „zažiť vedu“. My sme boli s našimi amaveťákmi v Košiciach. Dvadsaťdva žiakov našej školy na potulkách okolo prezentačných stánkov sprevádzali pani učiteľky Mgr. Alena Moravcová a Mgr. Gabriela Havirová. Všetko sa odohrávalo v obchodnom centre Optima. Celodenný program podujatia bol plný inšpiratívnych vedeckých prezentácií, diskusií, prednášok a možností na interakciu s vedcami a inovátormi v stánkoch a počas programu na pódiu. Cieľom tohto podujatia bolo priblížiť výskum a inovácie verejnosti a ukázať, ako vplývajú na náš každodenný život. Porozumenie vede vytvára kritické myslenie, pomáha odstraňovať mýty a predsudky, stimuluje tiež záujem o inovácie.

Tento rok bol zameraný na dve hlavné témy: vodu a umelú inteligenciu. Voda je kľúčovým zdrojom pre našu existenciu, a tak sme sa venovali šetreniu, ochrane, čisteniu a predchádzaniu jej míňaniu. Ďalšou dôležitou témou je umelá inteligencia, ktorá hrá významnú úlohu v našom technologickom pokroku a v riešení globálnych problémov, ako je klimatická kríza a nové choroby. Sme radi, že sme zažili príjemný deň s vedou a objavovaním! Európska noc výskumníkov bola nielen inšpiratívnym zážitkom, ale aj príležitosťou pre každého z nás prispieť k lepšiemu porozumeniu sveta, v ktorom žijeme.

Mgr. Gabriela Havirová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla