Výživová poradkyňa u nás v škole

on .

vyziva logoViete, že to, čo jete, môže mať obrovský vplyv na vaše zdravie?
V pondelok sme mali príležitosť stretnúť sa s nutričnou terapeutkou Zuzanou Bakaľárovou z Centra liečebnej výživy a zdravej hmotnosti Liečime jedlom (liecimejedlom.sk) na našej škole! Pre žiakov 6., 7., 8. a 9. ročníka sme pripravili veľmi zaujímavé a poučné podujatie, ktoré pomohlo lepšie porozumieť tomu, čo jeme a ako to ovplyvňuje naše telo a zdravie. Zuzana Bakaľárová nás previedla svetom potravín a upozornila nás na rôzne pasce, do ktorých sa môžeme dostať pri výbere stravy. Rozprávala o nezdravých obľúbených pochutinách, ako sú chipsy a sladkosti, a upriamila našu pozornosť na ich negatívne účinky na náš organizmus. Veľmi dôležitou časťou jej prednášky bolo tiež rozprávanie o nebezpečenstve energetických nápojov, ktoré často konzumujú najmä mladí ľudia.

Lektorka nám vysvetlila, prečo je dôležité tieto nápoje najlepšie úplne vylúčiť z našej stravy. Okrem toho sme sa dozvedeli o klamlivých informáciách z rôznych médií, ktoré sa týkajú "zázračných" tabletiek na chudnutie alebo na rast svalov. Naučila nás, ako rozoznať skutočné informácie od tých, ktoré nás môžu len zmiasť a uškodiť nám. Prednáška nás všetkých motivovala k tomu, aby sme sa starali o svoje telo a zdravie už odteraz. Veríme, že nové poznatky, ktoré sme získali, nám pomôžu robiť správne rozhodnutia pri výbere potravín a životnom štýle aj v budúcnosti. Ďakujeme Zuzane Bakaľárovej za prednášku plnú cenných informácií a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia zamerané na zdravý životný štýl.

zábery z akcie

Mgr. Gabriela Havirová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla