Noc v škole

on .

noc v skoleNoc v škole patrí k obľúbeným akciám našich žiakov. Aj v tomto roku bol o túto akciu veľký záujem. Prihlásilo sa na ňu 87 žiakov 2. stupňa. V piatok 19. apríla sa tak niektoré triedy zmenili na nocľaháreň... Po úvodnej registrácii a rozdelení žiakov do tried vedúca tejto akcie Mgr. Jana Polčová zoznámila žiakov s programom a Noc v škole sa mohla začať. Ako sme predpokladali, najväčší záujem bol o hry v telocvični. Žiakov však bolo veľa, preto ich bolo potrebné rozdeliť na mladších a starších žiakov. O vybíjanú a volejbal bol veľký záujem a hralo sa doslova celú noc. Jedni hrali, iní povzbudzovali. Pre tých, ktorých nezlákali športové aktivity, boli na chodbe pripravené spoločenské hry (Monopoly, Aktivity, šachy, karty...). Milovníci televízie mali k dispozícii výber obľúbeného televízneho programu.

Žiaci sa zabavili aj pri spoločnej hre "žmurkana". Ťažko sa funguje s prázdnym žalúdkom, a tak si žiaci okrem vlastných zásob pochutnali aj na obľúbenom jedle na objednávku, ktorým bola pizza. V ten večer bolo objednaných 60 ks tejto „zdravej“ pochúťky :). Tí, pre ktorých tá noc bola ozaj dlhá a nemajú problém zaspať v "bojových podmienkach" si trošku pospali, ale bolo to ozaj iba trošku:). Keďže mnohí nespali, nebol potrebný ani hlasný budíček. Prebúdzanie bolo ale aj tak dlhé a namáhavé. Náročnejšie však bolo samotné upratovanie. Bolo treba poodnášať všetky žinenky do telocvične, upratať lavice, stoličky, poupratovať triedy. Predtým však boli pre žiakov nachystané raňajky: chlieb a rožky so šunkou, salámou, džemom. Po chlebíku s nutelou sa iba zaprášilo. Celý čas mali žiaci k dispozícii aj čerstvý čajík. Okrem možnosti stráviť noc v škole, mala táto akcia aj iné rozmery: utužovali sa vzťahy medzi žiakmi, vytvárali sa kamarátstva. Všímali sme si, ako si vedia žiaci vzájomne pomôcť, poradiť si. Pekne sa rešpektovali aj pri hrách v telocvični. K dobrej atmosfére tejto akcie sa snažili prispieť aj svojim pôsobením: Mgr. Horná, Mgr. Dunčáková, Mgr. Antolíková a Mgr. Michalovová. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.

Mgr. Emília Michalovová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla