Deň polície 2017

on .

policePo rozhovore s rodičmi jedného nášho žiaka sme nadšene privítali myšlienku, že by sme sa azda mohli zúčastniť jednej veľmi zaujímavej akcie, ktorá sa bude konať vo štvrtok 14. septembra dosť blízko: v Prešove. Podarilo sa nám všetko narýchlo zorganizovať, a tak sa vyučujúci vybrali s 95 žiakmi 5. až 9. ročníka našej školy do areálu Tatran Handball Arény v Prešove. V označenom priestore už bolo veľa ľudí, ale našli sme si miesta tak, aby sme všetko čo najlepšie videli. Program bol veľmi pestrý: najviac nás asi zaujali informácie a ukážky jazdeckej polície, historický šerm i bubnová šou. No úplne nás dostali ďalšie dva body programu:

Simulácia dopravnej nehody a činnosť záchranných zložiek: to, čo deti teoreticky učíme počas OŽAZ o podávaní prvej pomoci, o čísle 112 a význame integrovaného záchranného systém... mohli deti vidieť prakticky s perfektným ozvučením simulovaného telefonického hovoru s dispečérkou na linke 112, ktorá usmerňovala účastníčku dopravnej nehody pri podaní prvej pomoci svojej zranenej kamarátke až do príchodu lekárskej pomoci.
Ďalším veľmi zaujímavým bodom bola rukojemnícka dráma a činnosť pohotovostného policajného útvaru: vrtuľníky, ostreľovači, vyjednávanie... až zneškodnenie ozbrojeného páchateľa.
Boli by sme zažili toho viac, ale počasie nebolo najpriaznivejšie, silný vietor dosť prekážal mnohým deťom, a tak sme na hodinku ešte zašli do obchodného domu Max, aby sa deti uhriali a najedli. Popoludní (cca o 15.00 h) sme už nasadali do autobusov a tešili sa na cestu domov, pretože nás vďaka sviatočnému piatku čakal predĺžený víkend.

P. s.: Milí rodičia, veľmi pekne ďakujeme za tip na dobrú akciu.

Ing. Monika Vojteková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla