Nádherný Venček

on .

tancDlho bolo naším snom zabezpečiť pre našich žiakov možnosť zúčastniť sa na tanečnom kurze spoločenských tancov...
A podarilo sa to. Nadviazali sme spoluprácu s Tanečným štúdiom FRIMart z Prešova a prvý tanečný kurz spoločenských tancov začal u nás v škole vo štvrtok 29. septembra 2016. Celý kurz pozostával z desiatich lekcií, každá trvala 90 minút. Prihlásilo sa 23 detí. Nie všetky však zvládli náročnosť lekcií: niektoré pre malý vek, niektoré pre nezodpovedný prístup a jeden účastník pre nepriaznivý zdravotný stav. Ale 18 skalných nadšencov zostalo verných spoločenským tancom až do konca.


Zo začiatku to nebolo ľahké, museli prekonať sami seba, svoju hanblivosť, občas nešikovnosť i to, že nie všetky tance boli každému rovnako po vôli. Ale zvládli to a v sobotu 3. 12. 2016 slávnostne ukončili svoj prvý tanečný kurz záverečným Venčekom.
Nabitý program Venčeka viedli taneční lektori Lucie Frimerová a Dušan Frimer. Pozostával z predvedenia naučených tancov našimi mladými tanečníkmi samostatne i v pároch, odovzdaní certifikátov o absolvovaní tanečného kurzu, rodičovského tanca (poniektorí z nás rodičov vtedy zistili, že by sa nám tiež zišiel taký kurz :) ), nasledovala súťaž o najlepší pár a potom súťaž o najlepšiu tanečníčku. Záver slávnostného večera patril venčekovému tancu, pri ktorom si účastníci kurzu navzájom po tanci odovzdávali venčeky a náhrdelníky podľa toho, s kým sa im ako dobre tancovalo.
Za najlepší pár boli vyhlásení: Tatiana Zbrehová a Michal Vojtek.
Najlepšou tanečníčkou sa stala Natália Hviščová.
Najviac venčekov od dievčat získal najmladší tanečník Samuel Matys. A z dievčat najviac náhrdelníkov získali rovnako až tri tanečníčky: Martina Furmaneková, Daniela Vargová a Tatiana Zbrehová.
Ale výhercami sú vlastne všetci, ktorí to zvládli, predviedli pred očami všetkých hostí to, čo sa naučili, dokonca mali odvahu súťažiť. My dospelí by sme asi tak dobre nezvládli.
Hosťami na večierku boli: pán starosta obce Marhaň s manželkou, niektorí vyučujúci, rodičia a známi mladých tanečníkov. Spolu nás bolo takmer sedemdesiat.
Bol to nádherný večierok: charakterizovali ho elegancia mladých tanečníkov, lektorov i hostí, nadšenie a galantné správanie našich mladých tanečníkov, krásny tanec a krásna hudba, príjemné prostredie zrekonštruovaných priestorov kultúrneho domu, chutné zákusky a obložené chlebíky ako pozornosť od našich rodičov, vôňa ovocného čaju a kávy.
Vďaka vám všetkým za nádherný Venček...

zábery z akcie

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla