Príbeh našej skalky

on .

20180424 111705V októbri 2015 sme si na strednom dvore v areáli školy vytvorili okrasnú skalku.Stredný dvor bol predtým dosť zničený, asfalt povydúvaný, popraskaný, poprerastaný trávou, poškodený koreňmi staručkých tují, ktoré už boli napadnuté chorobami a škodcami. Trávnatý terén bol hrboľatý, zaburinený. Priestor teda nebol ani pekný, ani bezpečný...
„Skalkový“ nápad sme už mali v hlávkach dávnejšie, len vyžadoval mnohé prípravné práce: najprv sme museli odstrániť poškodené tuje, samozrejme aj s koreňmi.

Tu nám musela pomôcť ťažká technika pána Šoltýsa. Veľmi pekne ďakujeme. Potom prišli asfasltéri, ktorí mali dosť roboty s tým, aby vyrovnali a zhutnili terén a nakoniec položili asfalt. Ďalším krokom bolo vyrovnanie krivoľakého i kopcovitého zatrávneného terénu okolo asfaltu, odstránenie buriny, prekopanie miesta, kde mala byť skalka, dosiatie trávy na ostaných miestach. Stálo nás to veľmi veľa práce, ale ochotne sa zapojili žiaci, zamestnanci a predovšetkým pán školník.
...A potom už konečne prišiel rad na príjemnejšie fázy: výber a kúpa rastlín. S nápadmi nám pomohla naša dávnejšia absolventka p. Ingrid Kočišová, rodená Marcinková, ktorej za všetko veľmi pekne ďakujeme . Keď už bolo všetko premyslené, vybrali sme sa s autom a vozíkom do susedného Poľska, smer Miejsce Piastowe. Nakúpili sme nádherné kúsky, doplnili sme to rastlinami od našich predajcov a spolu s našimi usilovnými žiakmi sme terén upravili a všetko vysadili. Samozrejme, nechýbala fólia a dunajský štrk. Ten nám dal zabrať. Ale keďže nás bolo dosť a ochota tiež nechýbala, zvládli sme to rýchlo.
Zrazu sme na strednom dvore mali „kamenné more“, z ktorého sem-tam vykúkala nejaká rastlinka. Spočiatku to veru nevyzeralo ktovieako vábne, ale prešli dva roky a skalka sa nám odplatila nádherou. Stále sa mení, stále niečo zakvitá, niečo odkvitá, dorastajú mladé výhonky... Ani si nestíhame robiť fotografie z každej fázy. Ale stíhame sa tešiť zakaždým, keď okolo prechádzame. A to je najdôležitejšie, nech sa všetci v našej škole cítime čo najpríjemnejšie...

Nech sa páči, pozrite sa, ako sa to postupne menilo:

Skalka v roku 2016

Skalka v roku 2018

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla