Boli sme sa pozrieť, ako vyzerá „braček“ nášho kaštieľa...

on .

hanusovce„Viete o tom, že kaštieľ, do ktorého ste zavítali, je kaštieľom toho istého grófa ako ten Váš v Marhani?“

Touto otázkou nás privítali v renesančno-barokovom kaštieli v Hanušovciach nad Topľou 27. 5. 2018 na našom školskom výlete. O tom, že zakladateľom hanušovského kaštieľa sú Tomáš a Jozef Dessewffyovci, sme sa mohli dočítať na tabuli vo vstupnej foyer v hanušovskom kaštieli. Spoločne sme prechádzali po miestnostiach, kde sme obdivovali nielen samotný kaštieľ, ale aj muzeálne exponáty z prírody, expozíciu hodín či nádherné obrazy. V spoločenskej miestnosti sme si vypočuli hru na klavíri našich malých klaviristov a aj trošku oddýchli.

Druhým bodom nášho programu bola návšteva archeoparku v Hanušovciach nad Topľou. Už hneď pri vstupe sme si nemohli nevšimnúť viadukt, ktorý bol vybudovaný v oblúku a patrí k najvyšším a najdlhším v strednej Európe.
V archeoparku nás privítala milá pani. Spolu s ňou sme si zacestovali v čase. Boli sme v dobách dávno minulých – v období paleolitu, neolitu, v dobe bronzovej, v mladšej dobe železnej a v slovanskom období. Pozreli sme si prácu hrnčiarov, sklárov a tkáčov. Všetko sme si mohli tiež vlastnoručne vyskúšať. Urobili sme si teda šperky z drôtu, skúsili sme si vyrobiť vlastný náramok, skúšali sme robiť dieru do kameňa, či vyrobiť vlastný hrnček z hliny.
A prišiel tretí bod nášho programu: vybrali sme sa na Ranč Breziny v Pavlovciach. Domáci nás milo privítali, dokonca sme si mohli všetci zajazdiť na ozajstných koníkoch. Trošku nás vyplašilo zlé počasie, ale stihli sme všetko, čo sme chceli. Sme si však istí, že my sa do Pavloviec ešte niekedy nabudúce radi vrátime, pretože sme sa tu cítili veľmi dobre.
Nakoniec sme si cestou späť za odmenu kúpili hanušovskú zmrzlinu.
Bolo nám naozaj výborne...
Vďaka patrí pani učiteľke Mgr. Pantlikášovej, ktorá bola hlavnou organizátorkou nášho výletu, pracovníkom múzea v Hanušovciach nad Topľou, tiež majiteľom aj pracovníkom, ktorí sa nám venovali na Ranči Breziny v Pavlovciach.

Mgr. Renáta Vašková

zábery z výletu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla