Noc v škole

on .

spacakyAj tento rok sme pod vedením vedúcej akcie: pani učiteľky Mgr. Janky Pastirčákovej, DiS. art., zorganizovali dlho očakávaný deň pre žiakov 2. stupňa (...a možno aj pre ich rodičov :)). Všetci odvážni totiž prišli vo štvrtok 31. januára popoludní prežiť NOC V ŠKOLE.
Žiaci už vedia, že po príchode do školy je ich prvou úlohou pripraviť si „postieľku“ – svoje miesto na spanie. Začali sa nosiť žinenky z telocvične a rozdeľovať žiakov do tried. Potom sa už zábava mohla začať.


V telocvični odvážlivcov už netrpezlivo čakal pán učiteľ Mgr. Pavol Minčák, ktorý im pripravil najžiadanejšie športové aktivity. Žiaci si preverili svoju vytrvalosť, rozvážnosť, tiež tímovú spoluprácu. S chuťou si zahrali vybíjanú, futbal a volejbal. Vynaloženú energiu po športe si potom doplnili túžobne očakávanou PIZZOU (31 škatúľ „padlo za obeť“ 60 žiakom).
Medzitým sa už dávno zotmelo... Na strednej chodbe sme si my všetci – fanúšikovia dobrých filmov – pozreli mnohými cenami ovenčený film Na vine sú hviezdy. Treba povedať, že všetky tie ceny nedostal tento film len tak. Je naozaj dobrý.
Po polnoci už aj bolo načase nielen pre žiakov, ale aj pre pani učiteľky (treba spomenúť, že popri šéfke Janke Pastirčákovej sa o deti v noci tiež starali Mgr. Silvia Horná a Ing. Martina Roguľová) trošku si oddýchnuť aj zdriemnuť. NEPODARILO SA!
A tak pomaly ubiehala noc plná zážitkov, vyrozprávaných príbehov, spovedí žiakov... Ranné „vstávanie“ po prebdenej noci nebolo také svižné, ako by sa na prázdninové ráno patrilo: a tak bolo priam nutné i trošku schválne  zaradiť do programu akcie rannú rozcvičku: najväčší odvážlivci ju dokonca absolvovali vonku.
Potom už nasledovalo spoločné chystanie raňajok:. Suroviny boli fajn: každý si medzi nimi našiel niečo pre seba: chlieb, rožky, maslo, syr, šunka, paradajky, džem, granko, čaj... Verte nám, nikto nezostal hladný.
A aké boli ohlasy?
Napríklad na otázku: „Prečo ste sa prihlásili na Noc v škole?“ zaznela jasná odpoveď u každého opýtaného žiaka: „Doma je nuda.“
Deviataci zas: „Veď je to naša posledná noc v tejto škole.“
Alebo: „Noc, keď spíme v našej posteli doma, je úplne iná, ako tá, ktorú strávime v škole.“
Aká? To sa dozviete, keď si to vyskúšate sami. Dúfame, že naša tradičná NOC V ŠKOLE sa stane milou tradíciou aj pre mnohých ďalších žiakov.

To, že večer plný zážitkov bol pre deti i pedagógov naozaj náročný, niet pochýb. Na domov si ani nespomenuli. A po príchode domov zas do večera spali :).


Mgr. Silvia Horná a Ing. Martina Roguľová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla