Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

on .

uvodV pondelok 4. septembra 2017 sme s bázňou, úsmevom, šťastím, niektorí možno aj so strachom prišli po dvoch mesiacoch opäť do plnučkej školy, aby sme sa zúčastnili na spoločnom slávnostnom akte otvorenia školského roka 2017/2018.
Začali sme ekumenickou pobožnosťou v rímskokatolíckom kostole svätého Michala v Marhani, ktorú viedli naši duchovní vodcovia: rímskokatolícki kňazi: Mgr. Daniel Gurský, Mgr. Jozef Spišák a evanjelický farár a. v. Mgr. Martin Chalupka. Spevom nás sprevádzali dievčatá z našej základnej umeleckej školy pod vedením Mgr. Janky Pastirčákovej. O premietanie textov piesní a fotodokumentáciu sa postaral Mgr. Ján Polča. V závere nádhernej precítenej pobožnosti v duchu myšlienky „Naučme sa podeliť sa...“ sme dostali toto silné požehnanie:

Božie požehnanie nech je s Vami, aby Vám ukázalo správnu cestu.
Božie požehnanie nech je vedľa Vás, aby Vás chránilo.
Bože požehnanie nech je za Vami, aby Vás podporovalo a podržalo.
Božie požehnanie nech je nad Vami, aby na Vás dávalo pozor všade, kam pôjdete.
Božie požehnanie nech je pod Vami, aby Vás zachytilo, keď padnete.
Božie požehnanie nech je s Vami všetkými,
nech Vás žehná Všemohúci Boh Otec i Syn, i Duch Svätý. Amen.
Nech nás Božie požehnanie sprevádza po celý školský rok.

Potom sme sa vrátili do školy, kde všetkých privítala pani riaditeľka a oboznámila ich so všetkými udalosťami či novinkami v nastávajúcom školskom roku. Žiaci sa so svojimi triednymi učiteľmi tiež vybrali do tried, kde ich okrem privítania po dvojmesačných prázdninách čakali ešte posledné pokyny pred začiatkom zvyčajných školských dní.

Ing. Monika Vojteková

zábery z otvorenia školského roka

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla