Nádherný Deň učiteľov...

on .

DUSviatočný 28. marec 2023 sme prežili naozaj výnimočne. Naše pozvanie na prednášku v kaštieli v Marhani o rode Dessewffy a najmä o jeho marhanskej vetve prijal Ing. Samuel Bruss, zástupca riaditeľa Krajského múzea v Prešove a správca kaštieľa rodiny Dessewffy v Hanušovciach nad Topľou. Bola to naozaj hodnotná prednáška, naplnená obrovským množstvom zaujímavých informácií zo života rodinných príslušníkov tohto slávneho rodu, doplnená obrazovým materiálom. Okrem prednášky nás ale Ing. Samuel Bruss a jeho kolegovia z Krajského múzea v Prešove prekvapili zaujímavými vzácnosťami z pozostalosti rodiny Dessewffy, ktoré nám priniesli ukázať. Boli to napríklad: rodinné fotoalbumy, strieborný riad, rodová pečať, umelecké diela a ďalšie predmety. A to sme ani netušili, že nás čaká ešte jedno prekvapenie:

Dostali sme od týchto hostí pre našu školu vzácny dar: dobový obraz kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou. V mene všetkých zamestnancov chceme preto vyjadriť úprimnú vďaku Ing. Samuelovi Brussovi a jeho kolegom za pútavé priblíženie významnej histórie nášho regiónu v nádherných priestoroch zrekonštruovaného kaštieľa v Marhani. Tešíme sa tiež, že pozvanie na túto akciu prijali aj viacerí naši bývalí kolegovia, pedagógovia, ktorí práci v našej škole venovali veľkú časť svojho života... Budeme sa snažiť byť ich dôstojnými pokračovateľmi...

Ing. Monika Vojteková

Deň učiteľov sme potom zavŕšili slávnostným spoločným obedom a posedením pri kávičke a koláčiku v priestoroch kaštieľa. Pri tejto príležitosti pani riaditeľka všetkých zúčastnených obdarila ružou a knihou. A ani my (zamestnanci) sme sa nedali zahanbiť a podarilo sa nám prekvapiť pani riaditeľku obrovskou kyticou kvetov. Ďakujeme pánovi starostovi Jozefovi Kuziakovi a obci Marhaň za poskytnutie priestorov na zorganizovanie tejto krásnej akcie. Ďakujeme pánovi Ing. Brussovi za naozaj podrobný výklad histórie tohto významného rodu. V neposlednom rade sa chceme poďakovať vedeniu školy za perfektne zorganizovanú akciu, pri ktorej sme sa veľa dozvedeli... Veď stále platí, že učiteľ sa vzdeláva celý život.

Mgr. Ivana Bobáková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla