Hokejisti HC Košice „naživo“

on .

hokejistUž tradične s príchodom jesene pozorujem u našich žiakov zvýšený záujem pozrieť si hokejový zápas naživo. Tipsport liga je už v plnom prúde, a tak sme boli zvedaví, akú formu majú košickí hokejisti. Tentokrát sme si vybrali ozajstný šláger 15. kola, zápas HC Košice – HC Banská Bystrica. V piatok 20. 10. 2017 sa 50 hokejových fanúšikov zo ZŠ v Marhani vybralo do Košíc, aby si pozrelo tento zápas.

Hokejisti Banskej Bystrice boli veľmi silným súperom, ale 5 000 fanúšikov vyburcovalo domáce mužstvo k výbornému výkonu. Videli sme 7 pekných gólov z toho 6 z tesnej blízkosti, pretože sme sedeli v sektore za bránkou. V 1. tretine boli Košičania zaskočení výbornou hrou hostí a len vďaka brankárovi a šťastnému gólu prvú tretinu vyhrali 1 : 0. V ďalšom priebehu zápasu domáci zvýšili nasadenie, zlepšili koncovku a zápas vyhrali 5 : 2. Bol to pekný športový zážitok a všetci sa už tešíme na ďalší zápas v novom kalendárnom roku.