ŠKOLA HROU: DEŇ PLNÝ ZÁBAVY AJ VZDELÁVANIA!

on .

skolahrouV stredu 31. 1. 2024, pri príležitosti ukončenia prvého polroka, naša škola ožila celodennou zábavou a veselým vzdelávaním v podobe podujatia "Škola hrou". Nezvonil zvonček na hodiny a prestávky ani žiaci nesedeli v laviciach. Celé dopoludnie boli naši „druhostupniari“ v pohybe a prechádzali cez rôzne stanovištia, kde sa stretli s výzvami a úlohami, ktoré ich nielen zabavili, ale aj obohatili o nové poznatky. Pozrite sa na naše stanovištia:

Ukrytý výrokŽiaci dostali karty so šiframi, ktoré ich naviedli k skrinkám so slovami. Spojením týchto slovbv správnom poradí mohli odhaliť výroky významných ľudí o priateľstve. Rýchlou
spoluprácou a vynaliezavosťou sa snažili získať čo najviac bodov. Každý správny výrok znamenal bod, ale aj malé chyby sa trestali!
Nájdi slovoNa dlaždiciach boli napísané písmená, z nich mali žiaci čo najrýchlejšie vyskladať požadované slová tak, že sa na ne postavili. S radosťou a zápalom sa pustili do hľadania a zostavovania slov, aby v časovom limite toho stihli čo najviac.
Maľovaná mapaS QR kódmi na našej vlastnej maľovanej nástennej mape Slovenska žiaci odhaľovali informácie o rôznych zaujímavých miestach v našej vlasti, tie dopĺňali do textu o mape. Každá správne doplnená informácia znamenala 1 bod.
Milujem SlovenskoNa magnetickej tabuli so slepou mapou Slovenska skladali žiaci puzzle jednotlivých okresov a krajov Slovenska. Ďalšou úlohou bolo správne umiestniť magnetky s názvami riek, pohorí,
miest, jaskýň aj národných parkov.
Hádaj: "Kto som? Čo som?"„Anglická“ zábava nás zaviedla do sveta pantomímy a kreslenia. Každé úspešne uhádnuté anglické slovo pomocou kreslených alebo pantomímou naznačených indícií v časovom intervale prinášalo bodový zisk.
Meraj vzdialenostiĎalšie stanovište bolo v telocvični. Tu žiaci merali určené vzdialenosti či rozmery rôznymi meradlami a v rôznych jednotkách. Okrem klasických museli použiť aj dnes už u nás málo používané jednotky: lakte, stopy, palce... Zmerať presne bolo treba nielen dĺžku telocvične,
výšku tabule, ale aj vonkajší priemer rúry, či vnútorné rozmery otvorov... A poradiť si museli
aj s meracím pásmom či digitálnym posuvným meradlom...
Fyzika v kuchyniMeranie objemu vody v desiatich nádobách s ktorými sa žiaci bežne stretávajú v svojich domácnostiach (dóza, džbán, hrnček, štamperlík, čajník...) bolo úlohou pre každú triedu. Presné meranie rôznymi odmerkami nestačilo, bolo dôležité tiež zapísať správne objem v požadovaných jednotkách.
Pamiatky v kockeHra s kartičkami a ruletou ponúkala možnosť získať body za správne odpovede, ktoré sa týkali pamiatok na Slovensku.
Všímame si okolie?Najzáťažovejšou hrou pre nohy a pľúca bolo práve toto stanovište. Úlohou žiakov bolo správne odpovedať na otázky týkajúce sa fotografií z rôznych akcií v časovom limite 10 minút. A keďže tieto fotografie z akcií máme umiestnené na schodiskách po celej škole, mali žiaci o zábavu postarané. Zodpovedať čo najviac otázok dalo zabrať. Ak si niekto doteraz nevšimol napr. koľko špekačiek sa opekalo na Funny Campe, alebo akú masku mala pani riaditeľka na karnevale, alebo kde boli naši žiaci na lyžiarskom výcviku..., tak práve teraz musel hľadať tú správnu fotografiu na chodbách školy, z ktorej by to zistil. Bolo to veľmi zábavné a hlavne rýchle. Treba povedať, že táto úloha sa páčila žiakom zo všetkých najviac...
Nájdi v knižniciAbecedu a systém triedenia kníh si zopakovali žiaci pri hľadaní ukrytých slov, viet, výrokov a múdrych rád v knihách v našej bohatej knižnici. Knihy listovali, počítali strany aj slová, len
aby našli ukryté či zašifrované riešenia úloh a získali body. 

Ak chceme zhodnotiť tento deň musíme povedať, že to bol fantastický zážitok pre žiakov i pre nás, vyučujúcich. Všetky triedy si zaslúžia pochvalu za aktívne a šikovné riešenia problémových úloh, za vzájomnú spoluprácu, vymýšľanie čo najlepších taktík... Bolo zaujímavé aj obohacujúce pozorovať správanie jednotlivých skupín i vedenie a povzbudzovanie ich triednych učiteľov... Tešíme sa na ďalšie podobné podujatia, ktoré nám pomôžu aj učiť sa, aj učiť sa spolupracovať hravou formou! Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a realizácii tejto akcie.

Mgr. Gabriela Havirová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla