Prednáška Ekologické spracovanie odpadov

on .

silvergasVo štvrtok 20. 10. 2022 sa štyria naši žiaci: Simona Vargová, Sofia Sokolová, Tobiaš Jakab a Filip Moravec pod vedením PaedDr. Miroslava Vojteka zúčastnili na jednej zo série prednášok o uhlíkovej neutralite, ktorá mala názov Ekologické spracovanie odpadov, na Spojenej škole Juraja Henischa v Bardejove. Prednášajúcimi boli pracovníci bardejovskej firmy Silvergas, s.r.o. Majiteľ firmy Jaroslav Silvestri predstavil novú evolučnú technológiu spracovania odpadov prostredníctvom plazmového reaktora, ktorá sa využíva vo vyspelých krajinách vďaka svojmu ekologickému efektu. 

Spoločnosť Silvergas sa zaoberá strojárenskou výrobou a je držiteľom ocenenia odpadového hospodárstva Zlatý Mravec v kategórii Inovatívne riešenia za projekt: PLAZMOVÝ REAKTOR NA ZHODNOCOVANIE ODPADOV. Viac o tejto zaujímavej technológii si pozrite na: http://www.silvergas.sk/technologia.html. Takže sa všetci zúčastnení mohli oboznámiť so zaujímavým technickým riešením, ktoré pomáha vyrovnávať sa s odpadom ekologickejšou cestou. Sme veľmi radi, že takéto riešenia máme tu na dosah: v našom Bardejove. Veríme, že sa tam onedlho vyberieme na exkurziu a uvidíme všetko aj naživo.

Ing. Monika Vojteková

silvergas1

silvergas2

silvergas3

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla