Lyžiarsky výcvikový kurz 2023

on .

dostromuNáš lyžiarsky výcvikový kurz sa uskutočnil v dňoch od 27. 2. do 1. 3. 2023. Išlo o 5-dňový výcvikový kurz v lyžiarskom stredisku Strednica v Ždiari. Ubytovaní sme boli v Penzióne Vasko asi 300 metrov od svahu. Kurzu sa zúčastnilo 27 žiakov 9. ročníka. Za organizáciu, priebeh a vedenie lyžiarskeho kurzu zodpovedali PaedDr. Gabriel Billý, Mgr. Pavol Minčák, Ing. Martina Roguľová a Marián Kaščák. Zdravotníkom bola MUDr. Katarína Lukáčová. Za kurz žiaci doplácali 70 eur/na žiaka, po vyúčtovaní sme žiakom 10 eur/na žiaka vrátili. Takže výsledný doplatok bol 60 eur na žiaka. Väčšina žiakov používala počas kurzu náš školský lyžiarsky výstroj (carvingové lyže, palice, lyžiarky, prilby a reflexné vesty), ktorý im škola na tento účel poskytla. Môžem konštatovať, že všetci žiaci zvládli vzdelávacie štandardy z lyžovania pre 2. stupeň základných škôl.

Žiaci získali vedomosti o základných pojmoch, názvosloví, o technike lyžovania, lyžiarskom vybavení, o snehu, o základoch didaktiky lyžovania, o zásadách pobytu v zimnej prírode. Žiaci taktiež zvládli základné pohybové zručnosti a schopnosti ako je: držanie, nosenie, pripínanie a odopínanie lyží, obraty na svahu, chôdzu sunom a sklzom, výstupy do svahu, zjazd priamo, šikmo a cez terénne nerovnosti, vstávanie po páde, zrýchľovanie, brzdenie a zastavenie zjazdu, zmeny smeru jazdy – oblúky v pluhu, jednostrannom prívrate, oblúky z rozšírenej stopy a základný znožný oblúk, jazdu na lyžiarskom vleku. Tí šikovnejší žiaci dokonca zvládli aj základný carvingový oblúk. Na svahu sa žiaci správali mimoriadne slušne, zodpovedne, disciplinovane – v súlade so základnými pravidlami správania sa na svahu (Bielym kódexom), bezpodmienečne dodržiavali pokyny vyučujúcich. Program lyžiarskeho kurzu bol vo večerných hodinách obohatený o biliard a spoločenské hry. Spokojnosť môžem vyjadriť aj so službami, ktoré nám poskytovali zamestnanci penziónu a lyžiarskeho strediska. Voči nám a našim požiadavkám sa správali maximálne ústretovo. Zjazdovky boli výborne pripravené, počasie bolo vynikajúce (bezvetrie a slnečno), mali sme teda ideálne podmienky na lyžovanie. Zo zdravotného hľadiska nedošlo na svahu ani mimo neho k žiadnym zraneniam či úrazom. Preto môžem s lyžiarskym kurzom vyjadriť spokojnosť a teším sa na ďalšie úspešne
realizované lyžiarske výcvikové kurzy.

PaedDr. Gabriel Billý

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla