Ako sme plesali na Venčeku

on .

vencekJe sobota. 20. január 2018. Chladný januárový večer. Vločky sa pomalým tempom približujú k zemi. Na tanečnom parkete sa pohybujú tanečnice v krásnych šatách a tanečníci v slušivých oblekoch. Ich pohyby sú elegantné, zladené s tempom hudby, ktorú počujú. Každý z nich sa snaží predviesť daný tanečný krok čo najlepšie, zladiť tanečné prvky do dokonalého celku. Waltz, valčík, čardáš, polka, česká polka, jive, tango, chacha, salsa sa na parkete striedajú pred našimi očami. Mnoho očí sleduje ich tanec, fotoaparáty cvakajú, kamery snímajú, nikto nechce, aby mu niečo z toho uniklo.

Nie, nie sme na žiadnom bratislavskom alebo košickom bále. Práve sa nachádzame v sále Kultúrneho domu v Marhani a dvadsaťsedem žiakov našej školy tu práve prežíva svoj prvý ples v podobe Venčeka, ktorým ukončia Kurz spoločenského tanca a spoločenskej výchovy. Celý kurz pozostával z 10 lekcií po 90 minút. Začali ho 2. novembra 2017 v počte 31, ale pred verejnosť sa ich rozhodlo predstúpiť 27. Nuž, naozaj nie je ľahké prekonať svoje obavy, postaviť sa pred toľkých ľudí, prispôsobiť sa pri tanci inej osobe a pamätať si všetky tanečné choreografie. Preto sme naozaj s hrdosťou a pýchou sledovali všetkých týchto mladých ľudí, ktorí venovali časť svojho voľného času, aby sa naučili niečo nové a podelili sa s nami o to.
Je tu takmer sto ľudí, okrem našich tanečníkov aj ich rodičia, starí rodičia, súrodenci či iní rodinní príslušníci a aj ďalší hostia. Všetci spoločne prežívame túto spoločenskú udalosť. Moderátormi celého večera a lektormi celého kurzu sú tanečníci z prešovského tanečného štúdia FRIMart – diplomovaná učiteľka tanca Mgr. Lucia Frimerová a tanečný tréner Mgr. Dušan Frimer. Ich trpezlivosť, pedagogický takt a tanečné majstrovstvo priniesli svoje výsledky. Naši tanečníci si počínajú skvelo počas celého večera. Najprv predviedli už spomínané tance, potom nasledoval rodičovský tanec. Po ňom sa tanečníci rozdelili do párov a každý pár predviedol svoje majstrovstvo v daných tancoch. Najlepšími pármi večera sa stali Angela Halečková s Michalom Vojtekom a Barbora Hudačková so Samuelom Hudačkom. Každá tanečnica a tanečník dostali osvedčenie o absolvovaní kurzu a CD-čko s hudbou, ktorú používali pri nácvikoch. Nakoniec absolvovali venčekový tanec. Počas neho sa navzájom odmeňovali – dievčatá chlapcov venčekmi a chlapci dievčatá náhrdelníkmi. Aj pri ich výrobe prejavili naši tanečníci svoju šikovnosť, boli naozaj rôznorodé a zaujímavé. Podľa počtu venčekov a náhrdelníkov bola za kráľovnú tanečného parketu zvolená Angela Halečková a kráľov tanečného parketu sme mali nakoniec troch – Samuela Hudačka, Maroša Jarkovského a Olivera Kendru. Všetci traja postupne vytancovali v nasledujúcom tanci kráľovnú tanečného parketu. Okrem týchto organizovaných častí prebiehala voľná zábava, počas ktorej si zatancovali aj rodičia a ďalší hostia. Občerstvenie (chlebíčky a koláčiky) si priniesla každá rodina, s radosťou sme sa pohostili aj ponúknutou kávou a čajom.
Chcem poďakovať pani riaditeľke, ktorá na seba prebrala funkciu organizátorky (hoci to nebola školská akcia), manželom Frimerovcom za ich trpezlivosť a ochotu, pánovi starostovi za požičanie sály, p. uč. Polčovi, ktorý to všetko zachytil na nádherných fotkách (vo fotogalérii) a všetkým rodičom i žiakom, ktorí sami ochotne ponúkli svoju pomoc, pred konaním Venčeka pomohli s jeho prípravou a po jeho skončení ešte s upratovaním. Ďakujem. A verím, že sa čoskoro všetci uvidíme na ďalšej krásnej spoločenskej akcii.

Mgr. Adriana Katuščáková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla