Kalvária a Cyrilometodský kríž v Bardejove

on .

kalvaria3. máj 2024 – piaty deň aktívneho týždňa I
Už piaty deň tohto týždňa boli naši žiaci naozaj v pohybe! Tentokrát sme sa vybrali na turistickú výpravu do nášho krásneho okresného mesta – do Bardejova. Ako súčasť projektu Zdravie v digitálnej dobe, ktorý podporila Karpatská nadácia, sme sa rozhodli pre aktívnu turistiku, aby sme si uvedomili dôležitosť pohybu a času stráveného v prírode. Zo školy sme sa vybrali autobusovým spojom na bardejovskú stanicu. Odtiaľ sme zamierili priamo do kopca. Cestou sme videli 13 kaplniek symbolizujúcich 14 zastavení krížovej cesty, ktoré sú súčasťou Kalvárie v Bardejove. Na jej vrchole je pekný dvojvežový kostol postavený v novorománskom slohu. Aj keď cesta do kopca bola pre niektorých z nás fuška, všetci sme to zvládli. Dali sme si tam krátku pauzičku na olovrant, ktorú nám spríjemnila okolitá príroda. Naša túra sa ale tu iba začala.

Cesta naše nohy ďalej zaviedla k Cyrilometodskému krížu, kde sme si mohli vychutnať pokoj a prekrásny výhľad mesto z výšky. Slnečné lúče nám dopriali príjemné teplo a jemný vánok nás príjemne osviežoval, čo nám umožnilo ešte viac sa ponoriť do krás okolitej prírody. Počas našej výpravy sme spoločne prešli viac ako úctyhodných 15 000 krokov, čím sme si zaručili nielen zábavu, ale aj zdravý pohyb pre naše telá. Po túre sme si dopriali zaslúžený oddych v prírode a potom sme sa vydali osviežiť sa zmrzlinou na námestie. Po príjemnom relaxe sme boli pripravení na cestu domov. Autobusom zo stanice sme sa priviezli späť domov. Táto turistická vychádzka nebola len skvelým spôsobom, ako stráviť čas mimo školy, ale aj príležitosťou pre našich žiakov spoznať krásy prírody a históriu nášho regiónu. Tešíme sa na ďalšie dobrodružstvá!
V tento deň pedagogický dozor tvorili: Mgr. Gabriela Havirová, Mgr. Mária Majerníková, p. as. Alena Sokolová a Ing. Martina Roguľová. Ďakujeme...
Táto akcia bola súčasťou Projektu ZDRAVIE V DIGITÁLNOM VEKU, ktorý je podporený grantovým programom Školy budúcnosti od Karpatskej nadácie a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. https://karpatskanadacia.sk

Mgr. Gabriela Havirová

zábery z vychádzky

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla